Tanzanya'da vahşet: Albinoların uzuvları satılıyor

Tanzanya'da vahşet: Albinoların uzuvları satılıyor
Tanzanya'da vahşet: Albinoların uzuvları satılıyor
Tanzanya'da 'büyücüler', şans getirdiği gerekçesiyle albinoların uzuvlarını kesiyor ve satışa çıkarıyor. Bu vahşet, ülkenin elitleri tarafından da destekleniyor.

RADİKAL – Afrika ülkesi Tanzanya’da albinoların aileleri çocuklarını 50 bin sterline satışa çıkarıyor. Bu durumun gerekçesi ise albinoların uzuvlarının “ şans ve zenginlik getirdiğine” inanılması.Daily Mail’de yer alan habere göre, ülkenin elitleri tarafından da desteklenen korkunç olayda “büyücüler” albinoların uzuvlarını kesip satıyor. Paraya ihtiyacı olanlar kendi çocuklarını ve eşlerini de satışa çıkarabiliyor. Uzuvları satın alanlar arasında ise Tanzanya’nın zenginleri bulunuyor. Ülkede Ekim’de yapılacak seçimler yaklaştıkça ise “şans getirmesi için” uzuv satışının artacağından endişe ediliyor.Ülkenin zenginleri herhangi bir uzvu 3 veya 4 bin dolara satın alırken, zaman zaman tüm vücut için 75 bin dolar ödüyor. Sonuç olarak albinolar hayatlarını kaybedebiliyor. Vakalar kaydedilmeye başladığından bu yana, ülkede 74 kişi bu şekilde hayatını kaybetti ve 59 kişi saldırılardan kurtuldu. Albinoların mezarları da açılarak cesetleri çalınıyor. Ülkede albinizm her bin 400 kişiden birinde görülüyor.


  ETİKETLER:

  Afrika

  ,

  Mail

  ,

  zaman

  ,

  şans

  http://www.radikal.com.tr/128111612811161

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Biz daha vahşiyiz. - Su Cemre Sim

  Albino hastalığı hayvanların, insanların derilerinde renk pigmentlerinin bulunmayışı sonucu çok ortaya çıkan açık renklilik sonucu doğuran hastalık.Zenci çocuk sarışın,ya da beyaz olabilir. İşte böyle bir insan faklılığından dolayı,eli,kolu,bacağı,gövdesi kesilip satılıyormuş(haber doğru ise) .Biz de bizim gibi düşünmeyeni,kafamızdaki kalıba uymayanı, bizim dini,siyasi görüşümüze aykırı gördüğümüzü yargısız(bıraksalar yargı da öldürecek) bulunduğu yerde yok ediyoruz.madımak'ta olduğu gibi yakıyoruz.Bu vahşetimiz sonucu öte dünyada da cennete gideceğimize inanıyoruz.Ne farkımız var Tanzanyalılar'dan?