Taş atan Filistinlilere 20 yıl hapis cezası!

Taş atan Filistinlilere 20 yıl hapis cezası!
Taş atan Filistinlilere 20 yıl hapis cezası!
İsrail parlamentosunun taş atan Filistinlilerin 20 yıl hapis cezasıyla yargılanmasını öngören yasa tasarısını onayladığı bildirildi.

RADİKAL -  İsrail parlamentosu Knesset'te, taş atan Filistinlilerin 20 yıl hapis cezasıyla yargılanmasını öngören yasa tasarısının onaylandığı belirtildi. İsrail'in Yediot Ahranot gazetesinin haberine göre, Knesset'te onaylanan yeni yasa gereği, taş atan ve "zarar verme niyeti taşıyan" Filistinlilere 20 yıl, "zarar verme niyeti taşımayanlara" ise 10 yıl hapis cezası verilebilir.

Esirler ve İnsan Hakları Araştırma Merkezi Müdürü Fuad el-Hafeş, yaptığı açıklamada, "İsrail, deli yasasını onaylamakla Filistin halkına karşı işlediği bazı suçlarını dillendiriyor" dedi. Hafeş, söz konusu yasaya ilişkin, "İşgal altındaki bir halk, taş ve başka çeşitli etkenlerle direnmeye devam eder. İsrail de bu yasalarla, ülkelerini isteyen Filistinli gençlere karşı ne pahasına olursa olsun ileriye dönük önlemler almaya çalışıyor" değerlendirmesinde bulundu.

İsrail Adalet Bakanı Ayelet Şakid, taş atmaktan yargılanan Filistinliler hakkında ağır cezalar verilebilecek yasa tasarısını hazırlamıştı. (AA)

'Erdoğan Mavi Marmara'dan sonra İsrail'le gizli görüşme istedi' iddiası

Netanyahu: Hamaney'in konuşması anlaşmanın akılsızca olduğunu gösterdi

Hamas heyeti Suudi Arabistan'da

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İsrail askerleri 17 yaşındaki Filistinliyi öldürdü