Taylan Kralı'nının dünyada olay olan köpeği Copper yaşlılıktan öldü

Taylan Kralı'nının dünyada olay olan köpeği Copper yaşlılıktan öldü
Taylan Kralı'nının dünyada olay olan köpeği Copper yaşlılıktan öldü
Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej'in en sevdiği köpeği olan Copper'un öldüğü açıklandı. Yaşlılıktan öldüğü belirtilen köpeğe hakeret ettiği öne sürülen bir Taylandlıya 37 yıl hapis istemiyle dava açılmıştı.

RADİKAL - Tayland kralının meşhur köpeğinin bugün öldüğü duyuruldu. Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej'in en sevdiği köpeğine hakaret eden bir vatandaşa 37 yıl hapis istenmesiyle gündeme gelmişti. 17 yaşında olan Copper adlı köpek, veterinerlerin açıklamasına göre yaşlılıktan öldü.

Copper'ın hikayesi de oldukça sıra dışı. 17 yıl 1 ay önce Rama 9 caddesinde bir sokak kenarında doğdu. Sıradan bir sokak köpeği olarak doğan Copper ileride olacaklardan habersiz Tayland Kralı'nın açılışını yapacağı Medikal Geliştirme Kliniği etrafında dolaşıyordu. Doktorlardan birisi onu alıp kliniğin içine getirdi ve açılıştaki ziyareti sırasında Copper'ı Krala gösterdi. Kralında çok hoşuna giden sokak köpeği Copper tüm bakımları yapılıp Chitrlada Sarayı'na götürüldü. Son 17 yıldır Tayland Kralı dışarı gezmeye çıktığında çoğunlukla köpeğini yanına alırdı.
Zamanla kraliyet sarayının bir parçası haline gelen Copper bugün hayatını kaybetti.
Enis Aksu / Bangkok (DHA)