Tayland'da gençlere '14 Şubat'ta seks yapmayın' uyarısı

Tayland'da gençlere '14 Şubat'ta seks yapmayın' uyarısı
Tayland'da gençlere '14 Şubat'ta seks yapmayın' uyarısı
Taylandlı yetkililer gençlere 14 Şubat Sevgililer Günü'nde seks yapmamalarını söyledi ve tapınaklara gitmelerini tavsiye etti.

RADİKAL - Tayland’ın başkenti Bangkok’ta yetkililer gençleri 14 Şubat Sevgililer Günü’nde cinsel ilişkiye girmemeleri için uyardı. Tayland, ergenlik çağındaki gençler arasında hamilelik oranı en yüksek olan Güneydoğu Asya ülkesi konumunda.

Hürriyet'te yer alan habere göre, 14 Şubat Sevgililer Günü, Batılı turistlerin gözde tatil mekânı olan Tayland’da gençler arasında oldukça popüler bir gün. Yapılan anketlerin gösterdiğine göre 14 Şubat, gençler arasında ilk cinsel birlikteliği yaşamak için "mükemmel bir gün" olarak görülüyor. Reuters’a konuşan Bangkok yetkilisi, “Bu çocuklar gerçekten birbirlerini seviyorlarsa, balıkları ve kuşları serbest bırakabilir ya da tapınaklara gidebilirler. Ancak yaşınız için uygun olmayan davranışlar konusunda takıntılı olmayın” diyor. Budist ritüellerine göre kafesteki bir kuşu serbest bırakmak insanların karmasını artırmalarına yardımcı oluyor.

ABD'de üniversitede üç Müslüman öldürüldü


Çocuk yaşta hamilelik oranlarında büyük artış yaşanması sebebiyle endişe eden Tayland hükümeti, sağlık merkezi ve hastanelerde 3.5 milyon prezervatifin bedava dağıtılmasını sağladı.

Aynı zamanda Tayland Sağlık Bakanlığı yetkilileri liselere, gençlerin prezervatif satın alabileceği otomatlar yerleştirme planı olduğunu belirtiyor. 2010’da test edilen bu projeye öğrenciler sıcak bakarken, veliler çocuklarının cinsel ilişkiye teşvik edildiği korkusuyla plana karşı çıkıyorlar.

IŞİD, Rakka'da zorla kan topluyor

Avustralya'da 'baş kesme' gözaltısı

IŞİD'in Mısır kolu sekiz kişiyi infaz etti

Suudi tarihçi: Araba kullanan kadın tecavüze uğrar