Tecavüz korkusu silah satışlarını patlattı

Tecavüz korkusu silah satışlarını patlattı
Tecavüz korkusu silah satışlarını patlattı
Hindistan'da bir öğrencinin öldüğü tecavüz olayı sonrası kendilerini güvende hissetmeyen yüzlerce kadın silah ruhsatı için başvuruda bulundu.

Hindistan’ı sarsan otobüste toplu tecavüz olayı sonrası kadınlar olası saldırılara karşı kendilerini savunmak için silaha yöneldi. 23 yaşındaki kadın öğrencinin sevgilisinin yanında 6 kişinin tecavüzüne uğrayıp ölesiye dövüldüğü 16 Aralık’tan beri başkent Yeni Delhi’de silah ruhsatı almak isteyen kadınların sayısı 274’ü buldu. Bir emniyet yetkilisi, yasalara göre silah ruhsatı almak için başvuranların hayatlarının açık bir şekilde tehlikede olduğunu kanıtlamaları gerektiğini, bu nedenle az sayıda kişinin ruhsat alabildiğini ifade etti. Kadınlar arasında dövüş sanatlarının öğretildiği kurslara ilgi de giderek artıyor.
Baro: Zanlıları savunmayız 
Tecavüz ve kadına şiddet olaylarının yaygın olduğu ülkede büyük protestolara yol açan toplu tecavüz olayının kurbanının geçen hafta ölmesi, tepkiyi daha da arttırmış durumda. Olayla ilgili Saket bölgesinde bugün başlaması planlanan davada, avukatlar 6 zanlıyı savunmayı reddetti. Saket Barosu’ndan yapılan açıklamada hiçbir avukatın tecavüz ettikleri genç kadını dövüp hareket halindeki otobüsten atan zanlıları savunmayacağı kaydedildi.
Otobüsle ezmeye çalışmışlar 
Bu arada tecavüzcülerin otobüsten attıkları kadını ezmeye çalıştığı da ortaya çıktı. Basına göre saldırganlar kadını, hareket halindeki otobüsten attıktan sonra ezmeye çalıştı. Kadın son anda erkek arkadaşının müdahalesi sonucu kurtuldu.