Tecavüz yorumları başını yaktı

Tecavüz yorumları başını yaktı
Tecavüz yorumları başını yaktı
Cumhuriyetçiler, Temsilciler Meclisi üyesi Todd Akin'den, tecavüz ve kürtaj hakkında büyük tepki çeken açıklamaları nedeniyle kurtulmak istiyor

Geçen Pazar yaptığı kışkırtıcı açıklamalarından sonra Parti ’den, Akin’e seçimler için yapılan maddi yardımın kesileceği yönünde bir bildiri geldi. Akin, 'meşru tecavüz'den söz ederek tepki çekmiş, tecavüz sonucu hamile kalınan bebeğin kürtajla cezalandırılmaması gerektiğini söylemişti.

‘ANLADIĞIMA GÖRE TECAVÜZDE HAMİLELİK NADİR’
Televizyonda konuşan Akin"Bana göre; doktorlardan anladığıma göre, tecavüzde hamilelik oldukça nadir. Meşru bir tecavüzse kadının vücudu herşeyi kapatma yeteneğine sahip. Ama diyelim ki bu olmadı bunun bir cezası olmalı. Bu ceza çocuğa değil tecavüzcüye verilmeli" demişti.

Başkanı Barack Obama, Akin'e "Tecavüz, tecavüzdür" diyerek yanıt vermiş,bazı Cumhuriyetçi Parti üyeleri Todd Akin'ın adaylıktan vazgeçmesini istemişti.

Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Mitt Romney de Akin'in sözlerini onaylamadığını açıklamış, bunun üzerine Missouri adayı, "yanlış sözcükleri, yanlış şekilde kullandığını" belirtmişti.(hürriyetplanet)