Tecavüzcüyle tek başına savaştı, 50 kişi izledi

Tecavüzcüyle tek başına savaştı, 50 kişi izledi
Tecavüzcüyle tek başına savaştı, 50 kişi izledi
Hindistan'ın Maharashtra eyaletinde 20 yaşındaki Pradnya Mandhare adlı kadının, kendisine tecavüz etmeye çalışan saldırganı saçından tutarak polise teslim ettiği bildirildi. Mandhare, saldırı anında çevresindeki 50 kişinin yardım etmek yerine izlemeyi tercih ettiğini söyledi.

RADİKAL - Hindistan'da Pradnya Mandhare adlı kadının, kendisine tecavüz etmeye çalışan saldırganla, çevrede 50 kişi olmasına rağmen tek başına mücadele ederek saldırganı polis istasyonuna teslim ettiği bildirildi. Güpegündüz gerçekleşen saldırı esnasında 50 kişinin genç kadına yardım etmek yerine olayı izlemeyi tercih ettiği belirtildi. 

Vatan'da yer alan habere göre, 20 yaşındaki öğrenci Mandhare, kalabalık bir tren istasyonunda saat 14:30 sıralarında onlarca kişinin önünde saldırıya uğradı. Hindistan'ın Maharashtra eyaletinde  medya çalışmaları öğrencisi olan Mandhare saldırıyla ilgili şöyle konuştu:

"Yanıma gelip beni taciz etmeye başladı. Ondan uzaklaşmaya çalışınca beni yakaladı. Hiç kimse bir şey yapmıyordu, o yüzden ona vurmaya başladım. Bana geri vurmaya çalıştı ama aşırı alkol kokuyordu. Kadınların polise şikayette bulunmayı sevmediklerini biliyorum, ama onun cezalandırılmasını sağlamakta kararlıydım."

Hindistan'da 75 yaşındaki rahibeye tecavüz

'TÜM KADINLAR SESİNİ YÜKSELTMELİ'

Günün o saatinde dolu olan tren istasyonuna rağmen, bir tek kişinin bile yardım etmediğini söyleyen Mandhare, tecavüzcüyü saçından tutarak polis istasyonuna sürükledi. Polis, 25 yaşındaki uyuşturucu bağımlısı ve alkolik Chavan Chowdee'nin tutuklandığını doğruladı.
Mandhare konuyla ilgili olarak, tüm kadınların seslerini yükseltmelerini ve bu tür insanlardan çekinmemelerini söyledi.

Stajyer adayına 'ülkende tecavüz var' reddi

Hindistan'da tecavüzcüyü linç eden 22 kişiye gözaltı

Tecavüz belgeseli 'ülke genelinde' yasak!

Delhi tecavüzcünün savunması: Gece dışarı çıkmasaydı