Telegraph yazarı Con Coughlin: Türkler Putin'e ders verdi

Telegraph yazarı Con Coughlin: Türkler Putin'e ders verdi
Telegraph yazarı Con Coughlin: Türkler Putin'e ders verdi
İngiliz Daily Telegraph gazetesinin yazarı Con Coughlin, Türkiye'nin Suriye sınırında Rus uçağını düşürmesiyle ilgili yazdığı yazıda, 'Türkler Putin'e ders verdi' ifadesini kullandı.

RADİKAL - İngiliz Daily Telegraph gazetesinin savunma editörü ve köşe yazarı Con Coughlin, bugünkü yazısında Türkiye'nin dün bir Rus savaş uçağını düşürmesine değindi. Con Coughlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinin savaş uçağının Türk hava sahasında düşürülmesi ile iyi bir ders aldığını yazdı. Daily Telegraph gazetesindeki yazının başlığı ise, "Putin eğer ateşle oynarsa, sonunda yanacak."

Con Coughlin yazısında Rusya'nın bugüne dek Gürcistan'dan Kırım'a, Doğu Ukrayna'dan Baltıklara ve Suriye'ye birçok bölgede ülkelerin içişlerine karıştığını söylüyor. Coughlin'e göre, "NATO düne kadar, Putin'i diğer ülkelerin sınırları ile ilgili ukala tutumunu gözden geçirmeye ikna etmek için fazla bir şey yapmadı."

Rus uçağının düşürülmesine ikinci tanık!

'TÜRKLER DERS VERMEK İÇİN CAN ATIYORDU'

Rusya'nın Türk hava sahasını daha önce de ihlal ettiğini hatırlatan Coughlin, "Türkler Ruslara ders vermek için can atıyordu" diye yazmış. Yazıdan bazı satırlar şöyle:

"Türkiye, Esad rejimini devirmek için Suriye'nin kuzeyindeki bazı Türkmen milisleri finanse ediyor. Türklerin, Rusların, etnik müttefiklerine saldırmasına müsamaha göstermesi beklenmemeli. Ancak bu durum Türkiye ile Rusya'yı askeri olarak karşı karşıya getirebilir, bunun da NATO için sonuçları olur. Sayın Putin, Türkiye'nin çıkarlarını koruma noktasında kararlı olduğunu anlayamadı. Ve bunu yaparak, Suriye'de soruna zemin hazırlayan ittifaklar ağını daha da karmaşık hale getirdi." (BBC Türkçe) 

Rusya'nın Fransa Büyükelçisi: Pilotlardan biri Suriye ordusunun elinde

Medvedev: Ankara IŞİD'i savunuyor

Rusya'dan hamle: Moskova dibimize geliyor!

Türkiye'den BM'ye mektup: İhlal 17 saniye sürdü