Telekulak Church'u zengin etti

Telekulak Church'u zengin etti
Telekulak Church'u zengin etti

Çocuk yaşta üne kavuşan Church, telekulak skandalında en yüksek tazminatı alan sanatçı oldu. Mahkemede ifade veren şarkıcı, kararın açıklanmasının ardından salondan gülümseyerek çıktı.

Murdoch, telekulak nedeniyle kapattığı News of the World gazetesinin dinlediği ünlü sanatçı Church'a 1 milyon 861 TL ödeyecek.

LONDRA- Telekulak skandalı yüzünden 168 yıllık News of the World (NoW) gazetesini kapatan ve Sun’ın haber için ödediği rüşvetler nedeniyle iyice köşeye sıkışan medya devi Rupert Murdoch’ın ödediği faturalar kabarıyor. NoW’un bağlı olduğu News Group Newspapers (NGN), telefonları dinlenen Galler’den ünlü şarkıcı Charlotte Church ile ebeveyni James ve Maria’ya, Londra Yüksek Mahkemesi’nde varılan anlaşma gereği 600 bin Sterlin (1 milyon 861 bin TL) ödeyecek. NoW’un skandal çerçevesinde bir sanatçıya ödediği en yüksek tazminatı alan 24 yaşındaki Church, duruşmada ailesinin telefonlarının dinlenmesi sayesinde gazetede 33 yazı çıktığını söyledi. Church mahkeme çıkışında gazetecilerin annesinin özel sağlık durumunu ifşa etmek dahil ailesini takibe alarak zulmettiğini söyledi. NGN, daha önce kaçırılıp öldürülen Milly Dowler’ın sesli mesajlarına girilmesi yüzünden 2 milyon Sterlin’i bir yardım kuruluşuna aktarılmak üzere kurbanın ailesine 3 milyon Sterlin ödeme yapmıştı. NoW muhabirinin, genç kızın telefonuna düşen yeni mesajları dinleyebilmek için mevcut olanları silmesi ailenin, Dowler’ın yaşadığı umuduna kapılmasına neden olmuştu. Şirket oyuncu Jude Law’a 130 bin, eski kız arkadaşı Sadie Frost 50 bin, eski Başbakan Yardımcısı John Prescott’a 40 bin sterlin ödemişti. Sun’ın haber için polis, asker ve hastane yetkililerine rüşvet ödemesiyle ilgili soruşturmadan da çarpıcı sonuçlar çıktı. Polis yetkilisi Sue Akers, “Yasadışı ödeme bir kültür halini almış” derken rüşvetçilerden birinin cebine 80 bin Sterlin girdiğini aktardı.  (AP-REUTERS)