Terör bu kez Tayland'ı vurdu

Terör bu kez Tayland'ı vurdu
Terör bu kez Tayland'ı vurdu
Tayland'ın başkenti Bangkok'ta bir tapınağın önünde meydana gelen bombalı saldırıda 15 kişi öldü, 80 kişi de yaralandı. Tayland polisi ölenlerden 10 kişinin Tayland vatandaşı, 1'inin Çinli, 1'inin ise Filipinli olduğunu açıkladı

RADİKAL - Bangkok terör saldırısıyla sarsıldı. Her gün binlerce Budist'in ziyaret ettiği Erawan Tapınağı önünde meydana gelen patlamada 15 kişi hayatını kaybetti, 80 yaralı var.  Patlamaya bir motosiklete yerleştirilen bombanın neden olduğu belirtildi. Tayland polisi ölenlerden 10 kişinin Taylanda vatandaşı, 1’inin Çinli, 1’inin ise Filipinli olduğunu açıkladı

Yerel zamanla saat 19.00’da meydana gelen patlamadan sonra panik nedeniyle acil müdahale ekiplerinin olay yerine ulaşması gecikti. Tapınağın Bangkok'un ticari merkezinde Rajprasong'da ana yolun üzerinde bulunduğu ve etrafında üç büyük alışveriş merkezi olduğu belirtildi.

İKİ BOMBA DAHA...

Bomba imha uzmanları, başkent Bangkok'ta iki bomba daha tespit etti, bölgedeki binalar tahliye edildi. 1960'lardan bu yana Tayland'da faaliyet gösteren İslamcı ayrılıkçı bir örgüt son 10 yılda bölgede bomba yüklü araçlarla saldırılar Güney Tayland'da düzenliyordu. Ancak bu tür bir saldırının Bangkok'ta daha önce görülmediğini belirtiliyor.

'YABANCILAR HEDEF ALINDI'

AFP'nin haberine göre; Tayland Savunma Bakanı Prawit Wongsuwong, "Bangkok'un merkezindeki bir tapınakta en az 15 kişiyi öldüren bombacıların turizme zarar vermek için 'yabancıları' hedef aldığını söyledi. Wongsuwong, "TNT'ydi. Bunu yapanın hedefinde yabancılar ve turizme, ekonomiye zarar vermek vardı" dedi.