Tevrat'ın, 'Bulut Sütunu'na karşı Kuran'ın, 'Siccil Taşı'

Tevrat'ın, 'Bulut Sütunu'na karşı Kuran'ın, 'Siccil Taşı'
Tevrat'ın, 'Bulut Sütunu'na karşı Kuran'ın, 'Siccil Taşı'

Keseb yeniden Esed güçlerinin kontrolüne geçince geri dönüşler başladı.

Hamas'ın askeri kanadı, İsrail'in Tevrat'tan aldığı "Bulut Operasyonu"na karşı füze saldırısına Kuran'dan "Siccil Taşı" adını Verdi.

İSTANBUL - Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın, İsrail ordusunun “Bulut Operasyonu”na karşı, “Siccil Taşı” adını verdikleri misilleme kapsamında çok sayıda füze fırlatarak cevap vereceklerini duyurdu.
“Siccil Taşı” Kuran’ın 105'inci (Fil) Suresi'nde Allah'ın Kabe'yi ve mazlumları korumak için gönderdiği silahı simgeliyor.
İsrail Ordusu, Gazze 'ye yönelik başlattığı saldırıya 'Bulut Sütunu' ismini vermişti. 'Bulut sütunu', Tevrat'ta Tanrı'nın İsrailoğulları'na yardımını simgeliyor.
'Bulut Sütunu' tabiri, Tevrat'ın 'Çıkış' bölümünde geçiyor. Yahudiler, “Tanrının, Yahudileri bir bulut sütunuyla düşmanlarına karşı koruduğuna” inanıyor.
İsrail, Gazze'ye düzenlediği saldırılara verdiği isimlerde özellikle dini terim ve kavramlara referans alarak vurgu yapıyor. Hamas ise saldırı sonrası, “İsrail'e cehennem kapılarının açıldığını” açıklamıştı. (AA)


  ETİKETLER:

  İsrail

  ,

  İstanbul

  ,

  Füze

  ,

  Gazze

  ,

  saldırı

  ,

  Karşı