THY, Ermeni diyasporasını kızdırdı

THY, Ermeni diyasporasını kızdırdı
THY, Ermeni diyasporasını kızdırdı
Türk Hava Yolları'nın (THY) Fransa Lig 1 ekibi Olimpik Marsilya ile sponsorluk anlaşması yapması Marsilya'da yaşayan Ermeni diyasporasını kızdırdı.

LYON - Fransa'da yayınlanan Arme News'in internet sitesindeki habere göre aşırı milliyetçiliği, ırkçılığı ve Türk karşıtlığı ile bilinen Fransa Ermeni Dernekleri Koordinasyon Kurulu yaptığı basın açıklaması ile 'Mantığa aykırı' olarak nitelediği bu sponsorluğu 'Ermeni diyasporasının başkenti' olarak niteledikleri Marsilya'yı 'kirlettiğini' iddia etti.

Sporda moral değerlerini temsil eden Olimpik Marsilya'nın 20'nci Yüzyıl'daki "Ermeni soykırımını" Türklerin yaptığını unutmuş olmasına inanmak istemediklerini belirten Fransa Ermeni Dernekleri Koordinasyon Kurulu, bu olayı Ermeni diyasporasına karşı bir ihanet olarak olarak kabul ettiklerini açıkladı. Türkiye ve Azerbaycan'dan gelecek sponsorlukları Fransa'daki herhangi bir spor kulübünde görmek istemediklerini belirten kurul "Ermeni soykırımının" 100. yılında bu tür olayların kendilerini çok "üzdüğünü" açıkladı. (Engin AKGÜRBÜZ/DHA)