THY, Mısır'da kalan yolcularını tahliye etmeye hazırlanıyor

THY, Mısır'da kalan yolcularını tahliye etmeye hazırlanıyor
THY, Mısır'da kalan yolcularını tahliye etmeye hazırlanıyor
THY, Mısır'ın Şarm El Şeyh kentine yaptığı tüm seferleri 16 Kasım'a kadar iptal etti. Kentte kalan yolcuların tahliyesi için ise planlama çalışması yapıldığı belirtiliyor.

İSTANBUL – Türk Hava Yolları (THY) bir Rus uçağının düşmesi ve olaya ilişkin terör saldırısı şüphesi üzerine iptal ettiği Şarm El Şeyh seferlerine 16 Kasım’a kadar başlamayacağını duyurdu. Kentte kalan yolcuların tahliyesi içinse planlama yapıldığı duyuruldu.

Rus Metrojet Hava Yolları'nın Şarm El Şeyh - St. Petersburg seferini yapan uçağının terör örgütü İŞİD tarafından düşürüldüğü yönündeki iddiaların ardından seferlerini iptal eden THY,  seferlerin 16 Kasım’a kadar iptal edildiği açıklamasında bulundu. THY Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada; “Sayın yolcularımız Sharm el Şeyh meydanındaki güvenlik problemleri nedeniyle 16 Kasım'a kadar seferlerimiz karşılıklı olarak iptal edilmiştir. Yolcularımızın, ortaklığımız ile gerçekleştireceği seferlerde seyahatlerinden önce uçuşlarıyla ilgili son durumu www.thy.com.tr adresinden veya 444 0 849 numaralı çağrı merkezimizden öğrenmelerini rica ederiz" denildi.

YOLCULARIN TAHLİYESİ İÇİN ÇALIŞMA

Seferlerin iptalinin ardından Mısır'ın Şarm El Şeyh kentinde kalan yolcuların tahliyesi ile ilgili yapılan açıklamada ise, gerekli planlama çalışmalarının yapılmakta olduğu ve yolcuların tahliyesi kesinleştiğinde gerekli açıklamaların yapılacağı vurgulandı.

(İbrahim YILDIZ / DHA)