Tikrit'te 71 IŞİD militanı öldürüldü

Tikrit'te 71 IŞİD militanı öldürüldü
Tikrit'te 71 IŞİD militanı öldürüldü
Irak'ın Tikrit kentini kurtarmak için Mart başında başlatılan operasyon kapsamında 71 IŞİD militanının öldürüldüğü bildirildi.

RADİKAL - Irak güvenlik güçleri ve gönüllü askerler Tikrit kentini terör örgütü IŞİD'den geri almak için ilerlerken çıkan çatışmalarda ve hava destekli operasyonlarda 71 IŞİD militanı öldürüldü.

Irak Savunma Bakanlığı yayınladığı yazılı açıklamada, terörle mücadele güçleri, federal polis ve çevik kuvvetten oluşan Selahaddin kuvvetler komutanlığı, güney yönünden Oce kasabası, güneybatı yönünden Deyyum semti tarafından Tikrit şehir merkezine doğru ilerlediğini bildirdi. Bildiride ayrıca güvenlik güçlerinin Ayn Elfaras, Tikrit Devlet Hastanesi ve Oce Elcedide bölgelerinde 26 teröristi öldürdüğü ve bomba yüklü bir aracı da patlattığı açıklandı.

ABD'den Tikrit operasyonuna keşif desteği

IRAK BAYRAKLARI ASILDI

Öte yandan, güvenlik güçlerinden bir kaynak, Tikrit'in ortasında başkanlık sarayları bölgesinde hava bombardımanı sonucu 20 teröristin öldürüldüğünü, ayrıca Tikrit'ten Anbar'a kaçmaya çalışan 25 teröristin güvenlik güçlerince öldürüldüğünü söyledi. Yine Tikrit'te Şişin bölgesi tamamen güvenlik güçlerinin kontrolüne geçti. Binalara Irak bayrakları asan askerlerin şehir merkezine doğru sokak savaşı vererek ilerlediği bildirildi.

Pentagon'dan Rakka'da broşür operasyonu

Koalisyon Tikrit'te hava saldırılarına başladı

IŞİD'liler Irak'tan böyle kaçmaya çalıştı