Time'ın 'Yılın Kişisi' anketinde Bağdadi finale kaldı

Time'ın 'Yılın Kişisi' anketinde Bağdadi finale kaldı
Time'ın 'Yılın Kişisi' anketinde Bağdadi finale kaldı
Amerikan Time dergisinin her yıl düzenlediği yılın kişisi anketinde IŞİD lideri Ebubekir Bağdadi de finale kaldı. Kazanan isim bugün belli olacak.

RADİKAL - Amerikan Time dergisinin her yıl düzenlediği “Yılın Kişisi” anketinde finale kalan 8 kişi açıklandı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Yılın Kişisi” anketinde bu yıl da son sekize kalanlar arasında bulunuyor. Diğer isimler arasında en fazla dikkat çekenlerden biri ise IŞİD lideri Ebubekir Bağdadi.

Adaylar arasında Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de bulunuyor. ABD’de Cumhuriyetçi Parti’den başkanlık adayı yarışına katılan, Müslümanların ABD'ye girişinin engellenmesi çağrısı yapan ve camileri kapatacağını söyleyen Donald Trump da ankette son 8’e kalanlar arasında.

Putin: Bana Bağdadi'yi getirin

Listede yer alan bir diğer isim ise ABD'li eski milli atlet Bruce Jenner ve Amerikalı girişimci Travis Kalanick. Kalanick, CEO’su olduğu Uber şirketinin değerini 70 milyar dolara taşıması başarısı göstermişti. ABD’de siyahlara karşı polis şiddetine karşı eylemler düzenleyen “Black Lives Matter” göstericileri de finale kalan isimler arasında. 

Bağdadi'nin eski eşi Türkiye'ye gelmek istiyor

Yılın Kişisi seçilen isim, bugün açıklanacak. 

Kaliforniya'daki katliamı IŞİD üstlendi