Ton balığı firması 6 milyon dolarlık tazminat ödeyecek

Ton balığı firması 6 milyon dolarlık tazminat ödeyecek
Ton balığı firması 6 milyon dolarlık tazminat ödeyecek
Konserve ton balığı üreticisi Bumble Bee Foods, 2012'de yanlışlıkla fırına girerek yaşamını yitiren Jose Melena için altı milyon dolar tazminat ödeyecek.

RADİKAL – ABD ’nin Kaliforniya eyaletinin Santa Fe Springs kentinde 2012’de yanlışlıkla Bumble Bee Foods adlı ton balığı üreticisinin fabrikasındaki fırına giren ve yanarak can veren Jose Melena için firmanın altı milyon dolar tazminat ödemesine karar verildi.

Telegraph’ın haberine göre, 62 yaşındaki Jose Melena, temizlemek amacıyla girdiği 10 metre büyüklüğündeki silindirik buhar fırını içeresinden çıkamadı. Kaza, arkadaşları Melena’nın makine içeresinde olmadığını varsayıp, makinanın hala içeresindeyken çalıştırması sonucu meydana geldi. Dava, Kaliforniya tarihinin şimdiye kadarki en büyük tazminat davası olarak kabul ediliyor.  

Los Angeles savcısı, böyle bir olayın tekrarlanmaması için 6 milyon doların yarısının ton balığı üreticisinin eskimiş makinalarını yenilemek için kullanılacağını, bir buçuk milyon doların ise Melena’nın ailesine tazminat olarak ödeneceğini açıkladı. Dava sonucu şirketin resmi açıklama ile suçu kabul etmesi istenildi.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  ,

  Resmi

  ,

  açıklama