Trump ve Bin Talal arasında söz düellosu

Trump ve Bin Talal arasında söz düellosu
Trump ve Bin Talal arasında söz düellosu
Kingdom Holding'in yönetim kurulu başkanı Suudi Arabistan Prensi Velid Bin Talal ile ABD Başkanlığı'na aday olan Cumhuriyetçi Donald Trump arasında söz düellosu yaşandı.

RADİKAL - Müslümanlara yönelik agresif sözleriyle tüm dünyanın tepkisini çeken ABD Başkanlığı’na aday olan Cumhuriyetçi Donald Trump'a, Kingdom Holding’in yönetim kurulu başkanı Suudi Arabistan Prensi Velid Bin Talal'dan tepki geldi. Twitter’dan çok sert yanıt veren Suudi Prens, “Sen sadece partin için değil bütün ABD için bir yüz karasısın” derken aynı zamanda, “Hiçbir zaman kazanamayacağım başkanlık yarışından çekil” ifadelerini kullandı.

‘BABASININ PARASIYLA…’

Suudi Prens’in bu sözlerine Trump’tan cevap gecikmedi. Trump, Twitter’dan gönderdiği mesajda “Budala prens bizim ABD'li politikacılarımızı babasının parasıyla kontrol etmek istiyor” dedi.  

BM'den Donald Trump'a tepki

32 MİLYAR DOLARLIK SERVETİ VAR

Prens Velid Bin Talal şu an Suudi Arabistan Kralı olan Kral Selman’ın yeğeni. Twitter ve Citigroup gibi dev şirketlerde hissesi bulunan Bin Talal haziran ayında 32 milyar dolarlık servetini kendi adına kurduğu bir vakfa bağışlayacağını duyurmuştu. (Hürriyet) 

ABD'nin sembolü Trump'ı gagaladı

Pentagon Trump'a kızdı!