'Tsipras Juncker'in son teklifini değerlendiriyor'

'Tsipras Juncker'in son teklifini değerlendiriyor'
'Tsipras Juncker'in son teklifini değerlendiriyor'
Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras'ın, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'in son teklifini değerlendirdiği öne sürüldü.

RADİKAL - Yunan basınında, Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras'ın, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'in son teklifini değerlendirdiğini yazdı. Günlük Yunan gazetesi Kathimerini'de yer alan habere göre, Tsipras Juncker'in teklifini incelediğini Brüksel'e bildirdi. Gazetede, "Başbakanlık ofisi Brüksel'e, Avrupa Komisyonu Başkanı'nın yeni teklifini değerlendirdiğini bildirdi" ifadeleri yer aldı. 

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'in bugün IMF'ye olan borçlarında temerrüte düşmeden önce Yunanistan'a yeni bir son dakika teklifi yaptığı belirtilmişti. Avrupa Birliği ve Yunanistan'dan kaynakların aktardıklarına göre teklif çerçevesinde Tsipras'ın euro bölgesi maliye bakanlarının toplanmasına imkan verecek şekilde bugün yazılı olumlu cevap vermesi ve 5 Temmuz'da yapılması planlanan referandumda teklif lehine kampanya yapması isteniyor.

Nihat Zeybekci: Teklif gelirse değerlendiririz

Avrupa Komisyonu'ndan Yunanistan'a son dakika teklifi

Fakat Tsipras'ın daha önce Yunanistan'a "hakaret" olarak tanımlayarak defalarca reddettiği mali yardım teklifini kabul edeceğine dair fazla sinyal gelmedi. Yapılan teklifte hotellerden alınması istenen katma değer vergisi oranının ilk teklifte olduğu gibi yüzde 23 değil, yüzde 13 olarak belirlenmesi isteniyor.

İşte Yunanistan'ın kalem kalem borcu

S&P, Yunanistan'ın notunu yeniden düşürdü

Yunanistan Başbakanı Çipras: Bizi Euro'dan atacaklarına inanmıyorum