Tunuslu milletvekili: Saldırı esnasında korumalar kahve içiyordu

Tunuslu milletvekili: Saldırı esnasında korumalar kahve içiyordu
Tunuslu milletvekili: Saldırı esnasında korumalar kahve içiyordu
Tunuslu Meclis Başkan Vekili Abdülfettah Mourou, IŞİD'in parlamentonun yanında bulunan Bardo Müzesi'ne yaptığı saldırı esnasında, güvenlik görevlilerinin yerlerinde olmadığını ve kahve içmeye gittiklerini söyledi.

RADİKAL – Tunus’ta parlamentonun yanındaki Bardo Müzesi’ne Çarşamba günü yapılan ve 21 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan silahlı saldırının ardından, binadaki güvenlik önlemleri tartışılmaya başlandı. Meclis Başkan Vekili Abdülfettah Mourou, saldırı esnasında “büyük bir güvenlik hatası” yaşandığını belirterek, güvenlik görevlilerinin yetkileri dışına çıkarak kahve içmeye gittiklerini söyledi.

Al Arabiya’da yer alan habere göre, Mourou şöyle konuştu: “Parlamento ve müzenin çevresinde yalnızca dört polisin görev yaptığını ve ikisinin olay anında kahve içmekte olduğunu öğrendim. Üçüncüsü bir şeyler atıştırmaya gitmişti ve dördüncüsü de ortalıkta yoktu. Bu büyük bir hatadır.”

Tunus'ta müze saldırısı

'HIZLI OLMALARI FELAKETİ ENGELLEDİ'

İçişleri Bakanlığı’ndan başkan vekilinin açıklamalarıyla ilgili herhangi bir yorum yapılmazken, Cumhurbaşkanı Es Sibsi, güvenlik güçlerinin hızlı davranmasının “bir felaketi engellediğini” söylemişti.

Tunus'taki saldırıyı IŞİD üstlendi

Tunus'ta müze saldırısında 9 tutuklu