Tunus'ta canlı bomba saldırısı: 12 ölü

Tunus'ta canlı bomba saldırısı: 12 ölü
Tunus'ta canlı bomba saldırısı: 12 ölü
Tunus'un başkentinde, Cumhurbaşkanlığı koruma polislerini taşıyan otobüste canlı bomba saldırısı düzenlendi. Saldırı sonucu 12 kişi hayatını kaybetti. Tunus olağanüstü hal ilan edeceğini duyurdu.

RADİKAL - Tunus'un merkezinde Cumhurbaşkanlığı'na bağlı bir polis otobüsünde canlı bomba saldırısı meydana geldi. Tunus İçişleri Bakanlığı yetkilisi, Tunus Resmi Televizyonuna yaptığı açıklamada, olayın bir canlı bomba saldırısı olduğunu ve canlı bombanın otobüsün yakınında kendini patlattığını belirtti. Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisi'nden yapılan açıklamada da saldırıda 12 polisin hayatını kaybettiği, 17'sinin de yaralandığı kaydedildi.

Saldırının yapıldığı noktanın polislerin toplanma merkezi olduğu, polislerin araca bindiği sırasında canlı bombanın kendini patlattığı ifade edildi. Saldırının sorumluğunu henüz üstlenen olmazken, ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. 

Öte yandan, Tunus İçişleri Bakanlığı, hükümetin olağanüstü hal ilan edeceğini ve güvenlik güçlerinin yetkilerini artıracağını açıkladı.