Türk çifti Tayland'da bir Türk çift soydu!

Türk çifti Tayland'da bir Türk çift soydu!
Türk çifti Tayland'da bir Türk çift soydu!
Tayland'da bir alışveriş merkezinde gezen Türk çiftin 900 dolarını Avrupa'dan Tayland'a gezmeye geldiğini söyleyen başka bir Türk çiftin çaldığı bildirildi.

LONDRA – Turizm haberleri veren Tourexpi.com’un “Tam komik” diye verdiği bir habere göre Tayland’da bir Türk çift, başka bir Türk çifti soydu.

Mike adlı AVM’de yürüyen bir Türk çiftin 900 dolarını Avrupa ’dan Tayland’a gezmeye geldiğini söyleyen başka bir Türk çiftin çaldığı bildirildi. 900 doların çalındığını fark eden çiftin polis çağırdığı öğrenildi.

Türk vatandaşı Mehmet Mürsel Büyükçoban (54) ve Kamil Işık (49) Chonbury eyaletinde Pattaya şehri karakolunda Emniyet Amiri Suphan Sophee’ye gidip Arap olduklarını sandıkları hırsızların 900 dolarlarını çaldıklarını bildirdiler. Mehmet Mürsel Büyükçoban 200,Kamil Işık 700 dolarının nasıl çalındığını anlatırken, mağazaları gezerken kendilerine Avrupalı turist olduklarını söyleyen bir yabancı çiftin yanlarına geldiklerini söylediler. Yabancı çift onlara ne parası kullandıklarını sordu. Türkiye ’den gelenler dolar kullandıklarını belirttiler. Yabancı çift parayı görmek istedi. Kamil Işık kadın hırsıza 1500 dolar gösterdi. Mehmet Mürsel Büyükçoban da erkek hırsıza 800 doları görmesi için uzattı. Yabancı çift tüm dolarları alıp inceledikten sonra iade ettiler ve teşekkür edip uzaklaştılar. Daha sonra paralarını kontrol eden kurban Türkler, paralarının eksik olduğunu fark ettiler ve dolandırıldıklarını anladılar.

Dolandırılan Türkler daha sonra kendilerini soyan çifti AVM’de dolaşırken gördüler ve polise onları yakalattılar.

Polis hırsızların Türk vatandaşı İsa Atsan (56) ve Melaka Parsaj (50) olduğunu tespit etti. Tayland polisi kayıp 900 doları, kendileri Avrupalı turist olarak tanıtan Türk vatandaşı çiftin üzerinde buldu.

FARUK ZABCI / DHA