'Türk diplomat rezalet çıkardı'

Washington Post'un köşe yazarlarından Al Kamen, Kabil'deki ABD Büyükelçiliği'nde verilen resepsiyon sırasında bir kişinin içkiyi fazla kaçırdığını öne sürerek, "Bize anlatıldığına göre bir diplomat. Muhtemelen Türkiye'den, kançilaryanın sarı binasının duvarına işedi" diye yazdı
Washington Post’un köşe yazarlarından Al Kamen, Kabil’deki ABD Büyükelçiliği’nde verilen resepsiyon sırasında bir kişinin içkiyi fazla kaçırdığını ve diplomatik rezalet yaşandığını öne sürerek, "Bir diplomatın, muhtemelen Türkiye’den, kançilaryanın sarı binasının duvarına işedi" iddiasında bulundu.

Al Kamen, Washington Post’taki köşesinde "Diplomatik Ayyaşlık" başlığı altında aktardığı olayın ABD’nin Kabil Büyükelçiliğince Paskalya öncesi perhiz dönemi arifesindeki eğlence ve karnaval günü olan "Mardi Gras" dolayısıyla düzenlenen bir parti sırasında meydana geldiğini belirtti. Kamen şunları yazdı:

"Büyükelçiliğin kısa bir süre önce düzenlenen Mardi Gras partisi o kadar kontrol dışına çıktı ve o kadar içki içildi ki, bize anlatıldığına göre, bir diplomat, muhtemelen Türkiye’den, kançilaryanın sarı binasının duvarına işedi? Büyükelçi Karl Eikenberry, büyükelçilik yerleşkesinde büyük partileri yasakladı, en az birkaç ay sonra verilecek deniz kuvvetleri balosuna kadar."
Kamen, "Ne de olsa Mardi Gras idi. Ve gerçekten bir Türk diplomatı ise, Türkler o kadar sağlam NATO müttefikidir ki bazı imtiyazları olsun" esprisini de yaptı.(ANKA)