Türk gençlere kurşun yağmuru

Türk gençlere kurşun yağmuru
Türk gençlere kurşun yağmuru

Kurşun yağmuruna tutulan gençlerden 22 yaşındaki Burak Bektaş isimli bir Türk genci kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi

Almanya'nın başkenti Berlin'in Türk kökenlilerin yoğun olarak yaşadığı Neukölln İlçesi'nde Türk gençlerine ateş açıldı

Almanya ’nın başkenti Berlin’de önceki gece geç saatlerde kurşun yağmuruna tutulan 16-22 yaşları arasındaki 5 Türk gencinden biri öldü, ikisi de ağır yaralandı.

Berlin polisinin açıklamasına göre, Berlin’de Türk kökenlilerin yoğun olarak yaşadığı Neukölln İlçesi’ndeki kliniğin karşısındaki cadde üzerinde sohbet eden 5 Türk gencine saat 01.30’a doğru silahlı saldırıda bulunuldu. Aralarında hiçbir tartışma çıkmadan kurşun yağmuruna tutulan gençlerden 22 yaşındaki Burak Bektaş isimli bir Türk genci kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken 16 ve 17 yaşlarında iki Türk genci de ağır yaralandı.

Berlin polisi, görgü tanıklarının ifadelerine göre yaklaşık 1.80 metre boyunda olan kapüşonlu saldırganın kimliğini henüz belirleyemedi. Olaya Berlin Savcılığı el koydu. Savcılığın soruşturmayı çok yönlü sürdüreceği belirtilirken, Ulusal Sosyalist Yer altı Örgütü (NSU) teröristleri tarafından işlenen seri cinayetler nedeniyle ilgili birimlerin bu konuda daha duyarlı olduğunu da hatırlatıldı.( hürriyet )


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Almanya

  ,

  Sohbet

  ,

  Gece

  ,

  sosyalist

  ,

  Cadde