Türk tankları Suriye'deki köyü vurdu mu?

Türk tankları Suriye'deki köyü vurdu mu?
Türk tankları Suriye'deki köyü vurdu mu?
İngiliz haber ajansı Reuters'a konuşan bir Türk yetkili, Türkiye'nin YPG'yi hedef almadığını söyledi.

RADİKAL - Fransız haber ajansı AFP'nin Türkiye 'nin Suriye'nin kuzeyindeki Zor Mağar köyünde YPG hedeflerini vurduğu yönündeki haberine yalanlama geldi. Reuters'a konuşan bir Türkiye Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, YPG'nin hedef alınmadığını söyledi. 

Yine Reuters'a konuşan bir hükümet yetkilisi, IŞİD'den başka grupların da vurulduğu iddialarının araştırıldığını belirtirken, PYD'nin şu anda yürütülen askeri operasyonların kapsamında olmadığı ifade edildi. 

YPG: Türkiye IŞİD'i değil bizi ve ÖSO'yu vuruyor!

AFP'nin sabah saatlerinde geçtiği haberde, Türk tanklarının Suriye'nin kuzeyinde bir köyü vurduğu ve dört kişinin yaralandığı aktarılmıştı. YPG de TSK'nın yaptığı saldırılarda ÖSO, Burkan El Fırat ve kendilerinin mevzilerini bombaladığını açıklamıştı. YPG'den yapılan açıklamada şöyle denilmişti: 

"Türkiye ordusu IŞİD mevzilerini bombalayacağına bizim mevzilerimize saldırmaktadır. Bu doğru bir tutum değildir.Türkiye yönetimini uluslararası kurallara göre hareket etmesi konusunda uyarıyoruz. Aynı zamanda Türkiye ordusunu da bir kez daha mevzi ve birliklerimize saldırmaması konusunda uyarıyoruz.”

Cockburn: ABD Ortadoğu'da Irak'tan bu yana en büyük hatasını mı yapıyor?

Times: Türkiye'nin PKK hedeflerini vurması delilik