Türkiye ile Suudi Arabistan'dan 'muhalefete destek' anlaşması

Türkiye ile Suudi Arabistan'dan 'muhalefete destek' anlaşması
Türkiye ile Suudi Arabistan'dan 'muhalefete destek' anlaşması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Al Suud'un Suriyeli muhaliflerin desteklenmesi konusunda anlaşmaya vardığı bildirildi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz el-Suud arasında yapılan görüşmede, Suriye'de muhalefete verilen desteğin sonuç almayı hedefleyen biçimde arttırılması gerektiği hususunda, iki tarafın da görüş birliği içinde olduğu bildirildi. 

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz el-Suud ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın Riyad'da bugün Kraliyet Sarayı'nda yaptıkları görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel konularda da görüş teatisinde bulunuldu. Görüşmelerde, siyasi, ekonomik, güvenlik ve savunma boyutları boyutları başta olmak iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da güçlendirilmesi üzerinde duruldu.

Sisi: Türkiye iç işlerimize karışmayı bırakmalı

35 DAKİKA BAŞ BAŞA GÖRÜŞTÜLER

Suudi Arabistan Kralı Selman'ın konuk heyet onuruna verdiği öğle yemeği akabinde gerçekleşen heyetler arası görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye, Irak, Yemen, Filistin ve Mısır da dahil, bölgesel konular ele alındı. Her iki tarafın da mezhepçi yaklaşımların bölgeyi olumsuz etkileyeceğine dikkati çektikleri görüşmede, Suriye'de muhalefete verilen desteğin sonuç almayı hedefleyen biçimde arttırılması gerektiği hususunda da iki tarafın görüş birliği içinde oldukları kaydedildi.

30 dakika süren heyetler arası görüşmenin akabinde, Kral Selman ve Cumhurbaşkanı Erdoğan 35 dakika da baş başa görüştü. (AA)

Cumhurbaşkanı Erdoğan Medine'de takkeyle görüntülendi