Türkiye mutluluk sıralamasında 76'ncı

Türkiye mutluluk sıralamasında 76'ncı
Türkiye mutluluk sıralamasında 76'ncı

Araştırmaya göre İsviçre halkı en mutlu

World Happiness Report (Dünyanın mutluluk raporu) tarafından yapılan araştırmaya göre, dünyanın en mutlu insanları İsviçre halkı olurken, Türkiye 76'ncı sırada yer aldı.

RADİKAL - World Happiness Report (Dünyanın mutluluk raporu) tarafından yapılan araştırmaya göre Danimarkalılar artık dünyanın en mutlu insanları değil. İki sıra birden gerileyen Danimarkalılar, mutlulukta İsviçre ve İzlanda halklarının ardından üçüncü sırada yer aldı. Araştırmada Norveç dördüncü, Kanada ise dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı beşinci ülke oldu.
     
Türkiye 'nin 76. olduğu sıralamada ilk 10 arasında yer alan diğer ülkeler ise sırasıyla Finlandiya, Hollanda, İsveç, Yeni Zelanda ve Avusturalya. ABD listede 15. sırada yer bulurken, Almanya 26. oldu. Ekonomik krizle mücadele eden Yunanistan 102. iç savaşın yaşandığı Suriye ise 158 ülke arasında sonuncu sırada yer alan Togo'nun 2 basamak üzerinde yer aldı.
     
Birleşmiş Milletler tarafından her sene düzenlenen raporda ekonomik imkanlar, sağlık, kendi hayatını seçme özgürlüğü, eşitlik gibi kriterler göz önünde bulunduruluyor. (AA)