Türkiye'den sınır dışı edildi, Fransa'da askere saldırdı

Türkiye'den sınır dışı edildi, Fransa'da askere saldırdı
Türkiye'den sınır dışı edildi, Fransa'da askere saldırdı
Fransa'nın Nice kentinde, Musevi kültür merkezini korumakla görevli askerlere bıçaklı saldırı düzenlendi. Saldırıyı düzenleyen kişinin geçen hafta Türkiye'den sınır dışı edildiği belirtiliyor.

RADİKAL – Fransa'nın güneyindeki Nice kentinde, bir Musevi kültür merkezini korumakla görevli askerlere bıçaklı saldırı düzenlendi.

Polis kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Nice'de şehir merkezindeki Massena Meydanı'nda bulunan Musevi Kültür Merkezini koruyan 3 asker bıçaklı saldırıya uğradı.

Askerlerden birinin kolundan, diğer askerlerden birinin ise yüzünden ağır yaralandığı bildirildi. Olay yerinden kaçan tramvayda yakalanan Moussa Colibaly adlı saldırganın gözaltına alındığı ve 9 Ocak'ta Paris'te Musevi marketine saldırı düzenleyen Amedy Colibaly ile bir yakınlığı olmadığı belirtildi.

Soruşturmaya dahil olan ve isminin verilmesini istemeyen bir güvenlik kaynağı AFP'ye yaptığı açıklamada, saldırganın geçen hafta Türkiye 'den sınır dışı edildiğini ve Fransa'ya gittiğinde istihbarat servisi tarafından sorgulandığını belirtti.

Paris Savcılığının anti-terör bölümü saldırının ardından konuyla ilgili soruşturma başlattı.