Türkiye'ye sokulmak istenen 5 bin kalaşnikof yakalandı

Türkiye'ye sokulmak istenen 5 bin kalaşnikof yakalandı
Türkiye'ye sokulmak istenen 5 bin kalaşnikof yakalandı
Rusya'dan beş bin kalaşnikofun Türkiye'ye sokulmak istendiği ortaya çıktı. Olay, Karadeniz kıyısındaki Kuban bölgesinde Rus istihbarat servisi FSB tarafından ortaya çıkarıldı.

RADİKAL - Rusya'dan hurda demir görünümü altında en az 5 bin kalaşnikofun  Türkiye 'ye sokulmak istendiği ortaya çıktı. Rusya’nın Karadeniz kıyısındaki Kuban bölgesinde Rus istihbarat servisi FSB tarafından ortaya çıkarılan silah kaçakçılığı hakkında geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Hürriyet'ten Nerdun Hacıoğlu'nun Kommersant Gazetesi’ne dayandırdığı haberine göre, 2014 yılında Rusya Savunma Bakanlığı’ndan hurdaya ayrılan silahları satın alan ‘Startum’ şirketi, kalaşnikofları demir hurdası olarak Rusya gümrüğüne bildirdikten sonra gemiye yükledi. Kuban bölgesi iç istihbarat servisi FSB elemanları, Türkiye’ye gönderilmek istenen yükün demir parçalarından oluşmadığını tespit etti.

ÇOĞU KULLANILABİLECEK DURUMDA

Gemiden indirilen yük silah ekspertizlerine gönderilirken, ilk belirlemelere göre kalaşnikofların çoğunun kullanılabilecek durumda olduğu belirlendi. Rus istihbaratının, kalaşnikofların Ortadoğu ’daki üçüncü ülkelere ulaştırılmak istendiği üzerinde durduğu kaydedildi.


  http://www.radikal.com.tr/133324213332422

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu silahları kimler sokuyordu Türkiye ye. - okkes cavus

  neden başka ülkelerden değilde Türkiye den sokuluyor. bu silahlar işitin Türkiye'deki uzantıları tarafından sokuluyor, veya silah kaçakçıları işite teslim için getiriyor olması kuvvetle muhtemel. belki de bu yakalanan aysberk in görünen yüzü. ya görünmeden gelenler ne kadar acaba. bu silahlar nerelerde kullanılacağı ne kadar biliniyor. en önemlisi bu silahları kimler getiriyor bu kişiler yakalandılar mı bağlantıları nereler ?.....

  Ne için ? - user1065215

  Türkiye'de gitgide gizli ve hızlı bir silahlanma var..