Tuzhurmatu'da 2 ayrı patlama

Tuzhurmatu'da 2 ayrı patlama
Tuzhurmatu'da 2 ayrı patlama
Irak'ın Salahattin kentine bağlı Tuzhurmatu ilçesinde bugün iki ayrı saldırı meydana geldi. Türkmenlenlere yönelik saldırılarda ölen yada yaralanan olmadı.

TUZHURMATU - Tuzhurmatu’da Türkmenler yönelik iki ayrı bombalı saldırı meydana geldi. İlk saldırı ilçedeki El Askeri bölgesinde bulunan Türkmen Polis subayı albay Ali Abbas Kerim’in evine yönelik düzenlendi. Saldırı sırasında evde kimsenin olmaması olası bir faciayı önlerken, binada maddi hasar meydana geldi. Ali Abbas Kerim geçen sene de susturucu silahla saldırıya maruz kalarak yaralanmıştı.

Tuzhurmatu’da ikinci bir patlama da ise aynı bölgedeki Türkmen olan Suphi Sabah Abbas’ın aracına yönelik yapıldı. Suphi Sabah aracına binmeden önce garip bir ses aldığını, aracın alt kısmına bakmasıyla bomba gördüğünü anlattı. Bombanın fark edilmesi üzerine polise haber verilirken, bomba imha uzmanları olay yerine gelmeden patlayıcı infilak etti. Patlama sonucu ölen yada yaralanan olmazken, Araçta maddi hasar meydana geldi. Patlamalarla ilgili soruşturma başlatıldı.(dha/Ahmet Haşim Muhtaroğlu)


  ETİKETLER:

  patlama

  ,

  haber

  ,

  Sabah

  ,

  Soruşturma

  ,

  bomba

  ,

  saldırı