Üç çocuk annesi ABD'li kadın YPG'ye katıldı

Üç çocuk annesi ABD'li kadın YPG'ye katıldı
Üç çocuk annesi ABD'li kadın YPG'ye katıldı
Üç çocuk sahibi ABD'li Samantha Johnston adlı kadının, Irak'ta YPG'ye katıldığı açıklandı.

RADİKAL – Üç çocuk sahibi ABD ’li Samantha Johnston adlı kadının, IŞİD’le savaşan YPG’ye katıldığı bildirildi. 25 yaşındaki Johnson, Facebook sayfasından her gün Irak’taki yaşamını anlatan paylaşımlar yapıyor.

Telegraph’ın haberine göre, daha önce ABD ordusuna mühendis olarak katılan Johnston, yurtdışında hiç görev almamış ve aktif çatışmaya girmemiş. Irak’a gitmeden önce tatil amaçlı Japonya’da olduğunu söyleyen Johnston, kısa bir süre içinde uçak biletini almış.

                                                            Johnston'ın Japonya'da paylaştığı fotoğraf

IŞİD’in Şengal'e saldırmasından sonra YPG’ye katılma sürecini anlatan Johnston, “Çok zordu. Havalimanına giderken ağladım ve neredeyse gitmemeye karar veriyordum. Ancak gitmeseydim kendimi asla affetmezdim” ifadelerini kullandı.

'HİÇBİR ŞEY YAPMADAN OTURAMAZDIM'

Johnston, YPG’ye katılmasının gerekçesini ise, “Bu çocuklar evsiz, yetim kaldılar; anne ve kız kardeşleri tecavüze uğradı ve satıldılar, babaları öldürüldü. Acı çekiyorlar ve hiçbir şey yapmadan oturamayacağımı biliyordum. Çocuklarımın gözlerinin içine bakıp, yardım etmek için hiçbir şey yapmadığımı söyleyemezdim. Hali hazırda çocuklarımın yanına dönmek istiyorum ama bir amacım var” sözleriyle anlattı.

Yaptığı paylaşımlara yüzlerce yorum gelen Johnston’ın 8 Mayıs’ta paylaştığı fotoğrafta bir kamyonun arkasında silahla poz verdiği görüldü. Johnston, fotoğrafı, “Güneş koruyucu lütfen? Kürt kızlar bu güneşe çok alışkın ama ben hayalet gibiyim” sözleriyle paylaştı.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Facebook

  ,

  Irak

  ,

  Japonya

  ,

  yorum

  ,

  ypg

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Çocuk

  ,

  Kız

  ,

  Tatil

  ,

  Güneş

  ,

  IŞİD

  http://www.radikal.com.tr/135947413594743

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  KUTSAL KARAR !! - user1079668

  ortadoguda binlerce çocuk katledilirken bir annenin yaptigi anlamli ve kutsal bir karar gerisi teferruattir keske benide alsalardaa gitsem !!butun dunya katliamlari izlerken bir annenin sag duyulu davranisi bazilarini sasirtmis olabilir ama o devletlerin yapamadigini yapti !

  ... - user386926

  25 yaşındaki bu annenin yaptığının yanlış olduğunu öne süren yorumu beğenmeyenlerin profili muhtemelen "çocuk sahibi olmayan ve YPG'yi destekleyenler" diyebiliriz. Kabul. Ancak "Hayır efendim çocuklarını bırakıp cepheye gitmiş, iyi etmiş." yargısını güvenli yuvanızda kahvenizi yudumlarken "beğenmedim"e parmağınızın ucuyla tıklayıp göstermek nasıl bir ahlaki sorumluluktur ayrı bir merak konusu. Eğer gerçekten de savaş sadece cephede olur diyorsanız ve o cephede olunmalı diyorsanız internet başında yorum okuyup beğendim beğenmedim demek nedir? Komik ötesi...

  ... - user386926

  25 yaşında olduğuna göre çocukların annelerinin bu seçimini anlayacak olgunlukta olmaları mümkün değil. Bu yüzden onları sorumlu ve duyarlı bireyler olarak yetiştirmeyi tercih etseydi tüm insanlar için daha anlamlı ve sürdürülebilir bir uğraş içine girmiş olurdu. Herhangi birinin onun yaptığını yapıyor olması takdir edilebilir ancak geride 3 çocuk bırakmak sorumsuz bir maceraperestlik içinde olmaktan başka bir şey olamaz. Savaş sadece cephede yürütülen bir mücadele değildir.