Uçağı düşüren pilotun 10 yıl önceki görüntüsü ortaya çıktı

Uçağı düşüren pilotun 10 yıl önceki görüntüsü ortaya çıktı
Uçağı düşüren pilotun 10 yıl önceki görüntüsü ortaya çıktı
150 kişiyi taşıyan Germanwings uçağını düşüren yardımcı pilot Andreas Lubitz'in 10 yıl önceki videosu ortaya çıktı.

RAİDKAL - Germanwings uçağını kasten Fransız Alpleri'ne düşürüp 149 kişiyi öldüren yardımcı pilot Andreas Lubitz'in yaklaşık 10 yıl önce yardımcı pilotluk eğitimi aldığı sırada bir planörün kokpitinde çekilen videosu yayınlandı.

Dün ITV News'te yayınlanan 30 saniyelik videoda, Lubitz'in, Almanya 'da bir planörü kaldırırken kahkahalar attığı duyuluyor.

Kazanın ardından Germanwings'i neler bekliyor?

'İSTEDİĞİN ZAMAN GİDEBİLİRSİN'

Öte yandan dün Alman Bild gazetesi, uçağın karakutusundaki ses dökümlerini yayınladı ve Lubitz ile uçağın kaptan pilotu arasında sefer başlamadan önce geçen bir diyalog gün yüzüne çıktı. Söz konusu kayıtlara göre, medyada adı Patrick Sondenheimer olarak yer alan kaptan pilot, Lubitz'e, uçak kaldırmadan önce tuvalete gidemediğini söylüyor ve Lubitz de kaptana istediği zaman tuvalete gidebileceği cevabını veriyor.

'AÇ ŞU LANET KAPIYI'

Alman Bild am Sonntag gazetesi, kokpite giremeyen Sondenheimer'ın uçak düşmeden saniyeler önce Lubitz'e "Aç şu lanet kapıyı" diye bağırdığını sayfalarına taşımıştı.

Kazanın ardından Germanwings'i neler bekliyor?

27 yaşındaki Lubitz'in, kokpit kapısını kilitleyerek kaptan pilot Sondenheimer'ı dışarıda bıraktığı ve Germanwings uçağını içindeki 149 kişiyle birlikte Fransız Alpleri'ne düşürdüğü açıklanmıştı. ( Hürriyet

Psikoloji profesörü Wessely: Germanwings kazasını yalnızca depresyonla yaftalamayın

Germanwings uçağının pilotu 'Aç şu lanet kapıyı' diye bağırdı iddiası

Defne Eraslan yazdı. "Depresyondaki bir kişi 150 kişiyi öldürerek intihar eder mi?"