UFO sandılar, insansız hava aracı çıktı

UFO sandılar, insansız hava aracı çıktı
UFO sandılar, insansız hava aracı çıktı

Fotoğraf: Wikicommons

Washington DC'de acil durum hattını arayan vatandaşlar, Twitter'da bazı fotoğraflar gördüklerini söyleyerek, bazı kamyonların UFO taşıdığını ihbar ettiler.

WASHINGTON – Çarşamba günü Washington’da ilginç bir araç gören vatandaşlar 911 hatlarını ve sosyal medyayı uzun süre meşgul etti. Gece 11 sıralarında bazı motorcular bir kamyonun arkasında gördükleri aracın fotoğraflarını çekip Twitter ’da paylaştı. İnternette fotoğrafı gören vatandaşlar, bunu UFO zannederek endişelendiler ve 911 yardım hattını aradılar.

Söz konusu aracı taşıyan kamyon, Maryland eyaletinin çevresinde dolaşan I-270 karayolunda, Montgomery ilçesinden Prince George ilçesine giderken görüldü. Civarda akrabalarının yaşadığını söyleyen ve hükümetin bir UFO ele geçirdiğini zanneden vatandaşlar, 911 hattını uzun süre meşgul ettiler.

911 acil durum hattı çalışanları arayanlara “Gördüğünüz objeyi tarif edebilir misiniz?” dediğinde bir kişi “Bir UFO gibi. Ama aslında tam olarak bilemiyorum. Çok fazla UFO gördüğümü söyleyemem” diye konuştu.

En sonunda Northrop Grumman silah şirketinin sözcüsü Brooks McKinney bir açıklama yaptı ve söz konusu aracın deneme uçuşları yapan, X-47B model insansız askeri araç olduğu (drone) ortaya çıktı. Sözcü McKinney, açıklamasında UFO benzeri tasarımın “potansiyel düşman radarlarının sinyalleri tarafından algılanması olasılığını azaltmak” amacıyla tercih edildiği belirtildi.

Araç fotoğraflandığı sırada test edilmek için Patuxent Naval Air Station’a götürülüyordu. Üretici firma, testleri tamamladıktan sonra araçları Amerikan ordusuna satmayı hedefliyor. McKinney’nin açıklamalarına göre araç gözlem yapmak için kullanılabildiği gibi, istenirse silahla da donatılabilecek bir tasarıma sahip. (myfoxdc.com)