Ukrayna eski başbakanı: Yanukoviç'e hapis cezası verilmeli

Ukrayna eski başbakanı: Yanukoviç'e hapis cezası verilmeli
Ukrayna eski başbakanı: Yanukoviç'e hapis cezası verilmeli
Ukrayna eski başbakanı Nikolay Azarov, görevinden ayrılmak zorunda kalan eski cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç'in 'hapis cezasına çarptırılması gerektiğini' söyledi.

RADİKAL - Ukrayna’da geçen yılın Şubat ayında patlak veren ihtilalden sonra ülkeyi terk etmek zorunda kalan Ukrayna eski Başbakanı Nikolay Azarov, aynı siyasi partiye mensup olduğu ve ihtilalden sonra Rusya’ya kaçan eski Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’in hapis cezasına çarptırılması gerektiğini söyledi.

Moskova’da sürgünde bulunan Bölgeler Partisi mensubu eski bakan ve milletvekilleri ile birlikte “Ukrayna’nın Kurtuluşu Komitesi”ni kurduklarını açıklayan eski Başbakan Nikolay Azarov, düzenlediği basın toplantısında, eski Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’in hapis yatması gerektiğini dile getirdi.

'POROŞENKO'YLA BİRLİKTE HAPSE GİRSİN'

Kendisinin uzun yıllar Yanukoviç’le birlikte çalıştığına değinen Azarov, Yanukoviç’in önceki dönemlerdeki hali ve daha sonrasındaki durumu arasında büyük farkların olduğunu, Yanukoviç’in iki ayrı dönemde iki ayrı kişi olarak ortaya çıktığını ifade etti. Kendilerinin Ukrayna’nın Kurtuluş Komitesi olarak Yanukoviç konusunu görüştüklerini belirten Azarov, sonuçta, eski Cumhurbaşkanı Yanukoviç’e çok yakın kişileri komiteye almamaya karar verdiklerini kaydetti.

Ukrayna'dan 'Müslüman taburu'

Yanukoviç’in kurucusu olduğu Bölgeler Partisi’nin eski milletvekillerinden İgor Markov da, yaptığı konuşmada, Yanukoviç’in ülkede olanlar konusunda Ukrayna’nın şimdiki yöneticileri kadar suçlu olduğunu ifade etti ve Yanukoviç’in şimdiki Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile birlikte cezaevine konması gerektiğini dile getirdi. (Deniz Berktay/DHA)

Kırım Tatarları, Poklonskaya'dan 'Cemilev'e karşı koruma istedi'

Kırım Başsavcısı Poklonskaya'dan Ankara tepkisi


  ETİKETLER:

  Rusya

  ,

  Ankara

  ,

  moskova

  ,

  hapis

  ,

  bakan

  ,

  siyasi

  ,

  koruma

  ,

  Karşı

  ,

  Ukrayna