Ukrayna parlamentosunda yine yumruklar konuştu

Ukrayna parlamentosunda yine yumruklar konuştu
Ukrayna parlamentosunda yine yumruklar konuştu
Kavgalarıyla sık sık gündeme gelen Ukrayna parlamentosunda bir kez daha yumruklar konuştu.

RADİKAL - Ukrayna parlamentosunda Radikal Parti lideri Oleg Lyaşko ile bazı milletvekilleri arasında arbede çıktı. Ukrayna Parlamentosu'nun genel kurulunda, Radikal Parti'den milletvekili İgor Mosiychuk'un tutuklanmasına ilişkin karar alınmasının ardından, Radikal Parti lideri Oleg Lyaşko, kürsüde konuşmak istedi.

Meclis Başkanı Vladimir Groysman konuşmaya izin vermeyince, Lyaşko, "Alçak, hayvan!" diye bağırdı. Bunun üzerine, Groysman'ın da üyesi olduğu Petro Poroşenko Bloku milletvekilleri ile Lyaşko arasında bir süre arbede yaşandı. Meclis Başkanı Groysman da oturumu erken kapatmak zorunda kaldı.

Ukrayna'da 24 saat içinde 2 suikast!

Mosiychuk'un tutuklanmasına ilişkin karar alınması üzerine akşam geç saatlerde parlamentoya gelen Ukrayna Güvenlik Servisi görevlileri, milletvekilini gözaltına aldı. Radikal Parti lideri Oleg Lyaşko da buna tepki gösterdi. Emniyet görevlileri ayrıca Mosiychuk'a ait araçta da arama yaptı.

Poroşenko'dan gazetecilere ülkeye giriş yasağı

Milletvekilinin gözaltına alınması üzerine açıklama yapan Radikal Parti lideri Oleg Lyaşko, yarın partinin yapılacak olağanüstü kurultayında, dikte yönetime, yolsuzluk ve görevini kötüye kullananlara karşı eylem planını ele alacaklarını duyurdu.

Ukrayna Cumhuriyet Başsavcısı Viktor Şokin, daha önce yaptığı açıklamada, Mosiychuk'un çok ağır suç işlediğine ilişkin ellerinde yeterince delillerin olduğunu dile getirmişti. Bugün düzenlenen meclis genel kurulunda, Mosiychuk'un suç işlediğine ilişkin gizli kameralardan çekilen görüntüler milletvekillerine izlettirildi. Bunun üzerine milletvekilleri Mosiychuk'un tutuklanmasına ilişkin karar almıştı. (AA)

Göstericiler polise el bombası attı