Ukrayna'da polise gerçek mermi kullanma izni

Ukrayna'da polise gerçek mermi kullanma izni
Ukrayna'da polise gerçek mermi kullanma izni
Ukrayna'nın doğusundaki Konstantinovka kasabasında bir polis aracının sekiz yaşındaki çocuğu ezerek öldürmesinin ardından başlayan protestolarda, polise gerçek mermi kullanma izni verildiği belirtildi.

RADİKAL – Ukrayna’nın doğusundaki Konstantinovka kasabasında, polise ait zırhlı aracın sekiz yaşındaki bir çocuğu ezerek öldürmesinin ardından gerilim tırmanıyor. Olayın ardından protesto gösterileri başlarken, polise gerçek mermi kullanma izni verildiği belirtildi.

Russia Today’de yer alan habere göre, sarhoş olduğu açıklanan sürücü, aracıyla yayaların arasına dalmış ve sekiz yaşındaki çocuğu öldürmüştü. Olayda çocuğun annesi ve bir bebek de yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Konu hakkında açıklama yapan Ukrayna İçişleri Bakanlığı yetkilisi, “Kaza Lomonov Caddesi’nde meydana geldi. Üç yaya aracın altında kaldı: Sekiz yaşındaki çocuk olay yerinde hayatını kaybetti, bebek arabasındaki bir çocuk ve bir kadın ise hastaneye kaldırıldı” ifadesini kullandı.

Olayın ardından bölgedeki öfkeli halkın protestolara başladığı bildirildi. Polisin havaya ateş açtığı belirtilirken, eylemcilerin faşizm karşıtı sloganlar attığı duyuldu. Çocuğu öldüren iki askerin tutuklandığı bilgiler arasında.

'Erkekler tir tir titrerken, görevi o kabul etti'

Putin'den Kırım itirafı: Nükleer silahlarımızı...

'Faşistler için çalışmaktansa ölmeyi tercih ederim'


  http://www.radikal.com.tr/131551613155161

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Olaya tarafsız bakmak gerekir. Kazaya karışanlar tutuklanmış zaten. - user722131

  Kırım'ın kendi halkı kendi kararını verdi denildi Putin bugün herşeyi itiraf etti, biz yaptık diye. Doğu Ukrayna'da halkın tercihi, ayrılmak istiyorlar denildi, rus ajanlarının, askerlerinin olayın arkasında olduğu ortaya çıktı. Bu olaya da tarafsız bakarsak askeri araç kaza yapıp küçük bir kızın ölümüne neden oluyor ve bunun sonucunda kazaya karışan iki asker tutuklanıyor. Benim açımdan hiç şüpheye yer olmadan ortalığı karıştıların rus ajanlar olduğundan eminim. Bu kişilere karşı da Ukrayna'nın silah kullanması en doğal hakları. En başından beri silah kullanmamalarının sonuçları bugün ortada, binlerce ölü ve yaralı ukrayna vatandaşı, diğer tarafta da Rusya'da gömülen rus askerleri.