Ukraynalı neo-Naziler: Suriye'de ABD'nin yanında savaşmaya hazırız

Ukraynalı neo-Naziler: Suriye'de ABD'nin yanında savaşmaya hazırız
Ukraynalı neo-Naziler: Suriye'de ABD'nin yanında savaşmaya hazırız
Alman Deutsche Wirtschafts Nachrichten (DWN) gazetesinin haberine göre, Ukraynalı neo-Nazi Azov Taburu'nun komutanı Biletskiy, ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyonun yanında Suriye'de savaşmak istediklerini söyledi.

RADİKAL - Ukrayna'nın doğusundaki çatışmalarda hükümet güçlerinin yanında savaşan ve hakkında pek çok suçlama bulunan Azov Taburu'nun lideri Andriy Biletskiy, militanlarının IŞİD'le ABD'nin yanında savaşmaya hazır olduğunu söyledi.

Alman Deutsche Wirtschafts Nachrichten (DWN) gazetesinin haberine göre, Biletskiy, "Uluslararası lejyonumuzu, Batılı koalisyonun yanında savaşması için Suriye'ye yollayabiliriz" ifadelerini kullandı.

Berlin'e kızıl bayrağı diken bölükteki son asker hayatını kaybetti

Ukrayna'daki 'gönüllü birliklerden' biri olan Azov Taburu, ülkenin doğunda cinayet, yağma ve adam kaçırma gibi bir dizi savaş suçu işlemekle itham ediliyor. (Sputnik) 

Ukrayna'da milliyetçiler dev Lenin heykeli yıktı


  http://www.radikal.com.tr/149155814915581

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  OSMANLI BANKASI - THEATHER

  Yok birbirlerinden farkı ,ısid,el kaide ,boko haram,el nusra yada cihatçı bütün vahşi katiller gibi bunlarda, Odessa da 66 masum insanı yaktılar, binlerce masum insanı kadın, erkek demeden katletdiler,soygun yaptılar ,ev leri insanlar içinde yaktılar,iş yerlerini bastılar, adam kaçırdılar .Bunlarıda başta Almanya olmak üzere AB ülkeleri örgütledi ,destekledi, Amerika eğitdi. Hep bildik hikaye yani Rusya için Emperyalisler her türlü şeytan la iş birliği yapıyor.