Uluslararası Af Örgütü: Paris saldırıları mülteci karşıtlığına yol açmamalı

Uluslararası Af Örgütü: Paris saldırıları mülteci karşıtlığına yol açmamalı
Uluslararası Af Örgütü: Paris saldırıları mülteci karşıtlığına yol açmamalı
Uluslararası Af Örgütü, Antalya'daki G20 zirvesinde bir araya gelen dünya liderlerine seslenerek 'Paris'teki saldırılar nedeniyle mülteci karşıtı politikaları desteklemeyin' mesajı gönderdi.

RADİKAL - Uluslararası Af Örgütü, Antalya’daki G20 zirvesinde bir araya gelen dünya liderlerine çağrıda bulundu. Fransa'nın başkenti Paris'te 129 kişinin öldürüldüğü katliamın mülteci politikalarını değiştirmemesi gerektiğini vurgulayan örgüt liderlere, "Paris’teki saldırılar nedeniyle mülteci karşıtı politikaları desteklemeyin" mesajı gönderdi.

Sputnik'te yer alan habere göre, örgüt, yayınladığı açıklamada “Liderler şiddetten ve çatışmalardan kaçan sığınmacıların Avrupa’ya girmesine izin vermeli” ifadesini kullandı. Paris’teki canlı bombalardan birinin yanında Suriye pasaportu bulunmasının ve saldırganın Yunanistan üzerinden Avrupa’ya geçiş yaptığının açıklanmasının ardından, sınırlarda kontrollerin artırılması yönünde sesler yükselmişti.

Dünyanın 4 bir yanından Paris karikatürleri

'AVRUPA SIĞINMACILARA SIRTINI DÖNMESİN'

Af Örgütü’nün Avrupa ve Orta Asya Direktörü John Dalhuisen, yaptığı açıklamada “Şimdi Avrupa’nın önünde iki zorluk var. İlki uzun süredir var olan terör, ikincisi sınırlarda artan sığınmacılar ve iltica talebinde bulunanlar. Avrupa, güvenliği için sırtını bu küresel mülteci krizine dönmemeli ve Paris’tekine benzeyen şiddet ortamından kaçanları organize bir şekilde kabul etmeli” dedi. 

Paris bombacısı Ege'de ada ada dolaşmış

Fransa Başkonsolosluğu önünde konsolosların katılımıyla anma

Almanya'da silahlarla yakalanan kişi Paris'e gitmek istiyormuş

IŞİD'den yeni tehdit: Fransa'nın kaderini yaşayacaksınız