Üniversitedeki Hitler posteri ortalığı karıştırdı!

Üniversitedeki Hitler posteri ortalığı karıştırdı!
Üniversitedeki Hitler posteri ortalığı karıştırdı!
Tayland'da bir üniversitede açılan Hitler pankartı yoğun eleştirilere neden olurken, Üniversite yönetimini de pankart olayı ile ilgili özür dilemek zorunda bıraktı.

Tayland'da bir üniversitede açılan Hitler pankartı yoğun eleştirilere neden olurken, üniversite yönetimini de Hitler'i kahramanlar arasında gösteren pankart nedeniyle özür dilemek zorunda bıraktı.

Tayland'ın önde gelen eğitim kurumlarından Chulalongkorn Üniversitesi'nde meydana gelen olayın görüntüleri kısa süre içerisinde internet ortamlarında yayıldı. Bir anda ülke gündemine yerleşen olayın ardından Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı asılan pankart nedeniyle özür diledi.

ÜNİVERSİTENİN KAHRAMANI HİTLER

Chulalongkorn Üniversitesi yöneticileri, üzerinde "tebrikler" yazılı pankartta Hitler'in görüntüsünün yer almasını, "rahatsızlık yaratacağının farkında olmayan bilgisiz öğrenciler tarafından resmedildiği" şeklinde açıklamaya çalıştı. Üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi'nin dışına asılan pankartın, Cumartesi günü eleştiriler üzerine indirilmeden önce iki gün boyunca burada asılı kaldığı belirtildi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Suppakorn Disatapundhu, mezuniyet için "cahillikle" asılan pankart nedeniyle özür diledi. İnternette dolaşan fotoğraflarda da mezun olan cübbeli öğrencilerin, Nazi selamını taklit ederek poz verdikleri görülüyor. (AA)


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Nazi

  ,

  ülke

  ,

  eğitim