Ürdün'de cuma alarmı

Ürdün'de cuma alarmı
Ürdün'de cuma alarmı
İslami Cephe Partisi yetkilisi Zuyudi: "Hükümet protestoya katılımı azaltmak için meşru, gayri meşru bütün araçları kullanıyor"

Ürdün 'de İslami Cephe Partisi yetkilisi Muhammed Avad ez-Zuyudi, hükümetin yarın gerçekleştirilecek protestoya katılımı azaltmak için “meşru, gayri meşru bütün araçları kullandığını” belirtti.

Zuyudi AA muhabirine yaptığı açıklamada, hükümetin yarın muhaliflerin gerçekleştireceği protestoya katılımı azaltmak için “meşru, gayri meşru” bütün araçları kullandığını ve kendi taraftarı olmayan kişileri aldattığını öne sürdü.

Zuyudi, gösteriye bazılarının beklediği gibi katılımın çok olmayacağını belirterek, “Önemli olan kalabalık değil, halkı bu gösteriyi düzenlemeye iten sebeplerdir” diye konuştu.

Katılımın az olmasının halkın taleplerinden vazgeçtiği anlamına gelmediğine dikkati çeken Zuyudi, katılımın beklenen seviyede olmamasının birçok etkeni olduğunu kaydetti.

Hükümetin gösteriyi engellemek için seferber olduğunu, bunun içinde “Bağlılık ve Aidiyet” isimli grubu kullandığını dile getirdi.

Yarın Ürdün'de petrol ürünlerindeki artışa tepki göstermek, reformların ve yolsuzlukla mücadelenin sürdürülmesi amacıyla muhalifler gösteri düzenleyecek.

Diğer yandan yönetim yanlısı Bağlılık ve Aidiyet Birliği de muhaliflerle aynı yerde ve zamanda, muhalifler tarafından uzun süre devam ettirilen eylemlere tepki olarak, gösteri düzenleyeceğini duyurmuştu. (aa)


  ETİKETLER:

  Ürdün

  ,

  petrol

  ,

  Gösteri

  ,

  yönetim