Ürdünlü pilotun eşi videoyu izlememiş

Ürdünlü pilotun eşi videoyu izlememiş
Ürdünlü pilotun eşi videoyu izlememiş
IŞİD tarafından yakılarak öldürülen Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'nin eşi terör örgütünün yayınladığı infaz görüntülerini izlemediğini açıkladı.

RADİKAL – Terör örgütü IŞİD tarafından yakılarak öldürülen Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe’nin eşi Anwar Taravneh, örgütün yayınladığı vahşet görüntülerini izlemediğini açıkladı. Taravneh, Ocak’ta verdiği bir söyleşide, eşinin ülkesine dönmesinden umutlu olduğunu belirtmişti.

Independent’a konuşan Taravneh, eşinin ölüm haberine ilk duyduğunda inanamadığını belirtti. Kesasibe’yle Temmuz’da evlendiklerini belirten Taravneh, eşinin ölüm haberini aldığında Amman’da bir üniversitedeki IŞİD karşıtı protestoda olduğunu söyledi. Annesinin telefonuyla haberi alan Taravneh, daha sonra sosyal medya hesabı Facebook ’tan fotoğrafları görmüş. Taravneh, haberi aldığı anı, “Telefonumdan Facebook’u açtığımda birinin ‘Huzur içinde uyu Muaz’ yazdığını gördüm” sözleriyle anlattı. Pilotun eşi haberi gördükten sonra bayılmış ve hastaneye kaldırılmış.

IŞİD, Ürdünlü pilot Kesasibe'nin ölümünü kınayanların başını kesti

IŞİD, vahşet görüntülerini çocuklara izletti

KÖTÜ BİR ŞEY OLACAĞINI HİSSEDİYORDU

Kesasibe’nin o günkü uçuş görevi için evden ayrılmasını anlatan Taravneh, eşinin o gün iyi hissetmediğini ifade etti. “Uçmak zorunda kalmamak için havanın sisli olmasını diliyordu” diyen Taravneh, “Kötü bir şey olacağını hissediyordu. Bu çok garip, çünkü daha önce böyle bir şey söylememişti” ifadelerini kullandı.

Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe, 24 Aralık’ta uçağının Rakka’da düşmesiyle IŞİD militanları tarafından esir alınmıştı. Terör örgütü, 3 Ocak’ta Ürdünlü pilotu öldürmüştü.

Ürdün'den IŞİD'e: Bu daha başlangıç

Birleşmiş Milletler: IŞİD zihinsel engelli çocukları intihar bombacısı yapıyor

Ürdün'den 'intikam' infazı: Sacide er-Rişavi asıldı!