Ürdünlü yüzbaşı 2'si ABD'li 6 kişiyi öldürdü

Ürdünlü yüzbaşı 2'si ABD'li 6 kişiyi öldürdü
Ürdünlü yüzbaşı 2'si ABD'li 6 kişiyi öldürdü
Amman'ın doğusundaki polis eğitim merkezinde, Ürdünlü yüzbaşının açtığı ateş sonucu altı kişi hayatını kaybetti. İlk olarak saldırganın intihar ettiği yönünde haberler gelse de daha sonra saldırganın öldürüldüğü açıklandı.

RADİKAL - Ürdün'ün başkenti Amman'ın doğusundaki polis eğitim merkezinde, Ürdünlü yüzbaşının açtığı ateşte 2'si ABD, biri Güney Afrikalı 3 güvenlik eğitmeninin, 3 Ürdünlünün öldüğü, 6 kişinin yaralandığı bildirildi.

Ürdün Hükümet Sözcüsü ve Medyadan Sorumlu Devlet Bakanı Muhammed Mumani, yaptığı yazılı açıklamada, başkent Amman'ın doğusundaki polis eğitim merkezinde Ürdünlü bir yüzbaşının eğitmenler ve arkadaşları üzerine ateş açtığını belirtti. Olayda, 2'si ABD'li biri Güney Afrikalı, 3'ü Ürdünlü 6 kişinin öldüğü kaydedildi.

Mumani, önceki haberlerde iddia edildiği üzere saldırganın intihar etmediğini, vurularak öldürüldüğünü açıkladı. Sözcü, olayın nasıl geliştiğini öğrenmek için çalışmaların devam ettiğini kaydetti. 

Amman'daki ABD Büyükelçiliği, Ürdünlü güvenlik kaynaklarının kendilerini olaya ilişkin bilgilendirdiğini, büyükelçilikten ayrıntılı bir açıklama yapılacağını duyurdu. (AA)