Uruguay devlet başkanı hayat kurtardı

Uruguay devlet başkanı hayat kurtardı
Uruguay devlet başkanı hayat kurtardı
Uruguay Devlet Başkanı Tabare Vazquez, Fransa'ya giderken bindiği uçakta bir genç kızın hayatını kurtardı. Vazquez, alerjik reaksiyon geçiren 14 yaşındaki bir genç kıza ilk tıbbı müdahaleyi yaparak büyük bir trajedinin yaşanmasını önledi.

RADİKAL - Türkiye dünyanın en yoksul eski başkanı Jose “Pepe” Mujica'yı ağırlarken ülkesi Uruguay'da halefi Tabare Vazquez konuşuluyor. Aynı zamanda doktor olan Vazquez'in resmi bir ziyaret için Fransa'ya giderken bindiği uçakta bir genç kızın hayatını kurtardı.

Uruguaylı haftalık Busqueada dergisinin haberine göre, Vazquez Buenos Aires'den bindiği Air France uçağında alerjik reaksiyon geçiren 14 yaşındaki bir genç kıza ilk tıbbı müdahaleyi yaparak büyük bir trajedinin yaşanmasını önledi. Uruguay basınına konuşan Vazquez'in özel doktoru Mario Zelaryan, Elody adındaki genç kıza nefes alamaz bir durumdayken başkan Vazquez ile birlikte müdahale ettiklerini ve uçağın acil iniş yapmasına gerek kalmaksızın yoluna devam edebildiği bilgilerini aktardı. (Canan Kaya/DHA)

Dünyanın en yoksul devlet başkanı İstanbul'da