Uyuşturucu kaçakçılığı için İHA kullandılar

Uyuşturucu kaçakçılığı için İHA kullandılar
Uyuşturucu kaçakçılığı için İHA kullandılar
Meksika'da bir otoparka düşen insansız hava aracının içinden üç kilo kristal metamfetamin çıkması, uyuşturucu ticaretinde kullanılan sıra dışı yöntemi bir kez daha gündeme getirdi.

RADİKAL – Meksika ’nın Tijuana kentinde bir otoparkta üç kilo kristal metamfetamin taşıyan bir insansız hava aracının düşmesi, uyuşturucu ticaretinde kartellerin başvurduğu farklı yöntemleri gözler önüne serdi. Meksika polisi yaptığı açıklamada, insansız hava aracının (İHA) San Diego sınırına yaklaşık iki kilometre kala düştüğünü belirtti.

Vice News’ta yer alan habere göre, ABD ’ye ulaştırılması planlanan İHA’nın, altı uyuşturucu paketinin ağırlığını taşıyamayıp düştüğüne inanılıyor. ABD Uyuşturucuyla Mücadele İdaresi’nden ismini vermek istemeyen bir yetkili, yaptığı açıklamada, 2012’den bu yana Meksika’dan ABD’ye, İHA aracılığıyla 150 kez uyuşturucu kaçakçılığı girişiminde bulunulduğunu söyledi.

Tijuana’da polis, son yıllarda, daha önce görülmeyen uyuşturucu kaçakçılığı yöntemleriyle karşılaşıyor. Bunlar arasında, “kör kurye ” yöntemi adı verilen ve uyuşturucunun herhangi bir araç veya kişiye, habersiz şekilde bağlanması da dikkat çekiyor.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Meksika

  ,

  Hava

  ,

  kurye

  ,

  Diego