"Valerie, metresten başka bir şey değil"

"Valerie, metresten başka bir şey değil"
"Valerie, metresten başka bir şey değil"
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın gündemden düşmeyen partneri Valerie Trierweiler'e bu kez ana muhalefetteki Halk Hareketi Birliği'nin Paris vekili Bernard Debre'den inanılmaz bir saldırı geldi.

Blog sayfasından First Lady’ye yüklenen Debre, “Valerie, Cumhurbaşkanı’nın metresinden başka fazla bir şey değil” ifadelerini kullanırken, ülkenin işlerine karışmaktan vazgeçmesini istedi.

Ülkede eşcinsellere evlilik ve evlat edinme yolunu açacak olan yasayla ilgili tartışmaların sürdüğü bir dönemde, Valerie de son olarak eşcinsel arkadaşlarından gelen teklifleri kabul edip Fransa ’nın ilk eşcinsel nikahlarından birinde şahitlik yapacağını söylemişti.

Debre de, blogunda Valerie’nin salı günü yaptığı bu açıklamaya atfen şunları yazdı: “Valerie kim ki, bu konuya karışıyor? Hangi unvana sahip ki konuşuyor? Onun konumundaki bir kişinin, hele de daha önce imza attığı gaflar düşünülürse, çenesini kapatması çok daha iyi olur. Politikaya girmek istiyor olabilir ancak kendisi gazeteci olarak kalmalı ve Elysee Sarayı’ndaki konumunu tanımlamalı. Ancak Valerie’nin susması ve ne politika ne de gazetecilikle uğraşmaması daha iyi olur.” (RADİKAL/DIŞ HABERLER )