Varufakis İtalya'yı karıştırdı

Varufakis İtalya'yı karıştırdı
Varufakis İtalya'yı karıştırdı
Yunanistan eski Maliye Bakanı Varufakis'in İtalyan devlet kanalındaki programa çıkmak için 24 bin euro alması İtalya'da tartışma başlattı.

RADİKAL - Yunanistan'ın Avrupa Birliğine (AB) kafa tutan eski Maliye Bakanı Yanis Varufakis'in İtalyan devlet kanalı RAI'deki bir programa katılmak için 24 bin euro para aldığını açıklaması İtalya'da polemik yarattı. Yunan bakanın kişisel blog sitesinden bugüne kadar yurt dışında gittiği konferans ve katıldığı programlar ile bunlardan elde ettiği maddi kazanımları şeffaflık perspektifiyle açıklaması, İtalya'yı karıştırdı.

İtalyan devlet televizyonu RAI 3'te 27 Eylül'de "Che tempo che fa" isimli programa katılan Varufakis'in, 24 dakika süren röportajına 24 bin Euro alması ve buna ek olarak birinci sınıf gidiş-dönüş uçak bileti ve konaklama giderlerinin karşılanması, RAI için her yıl 113 euro vergi ödeyen İtalyanların tepkisini çekti.   

Tsipras: Göçmen konusunda Avrupa'nın yardımcı olması lazım

HER DAKİKA İÇİN BİN EURO

Varufakis'in her dakika için bin euro kazanması sosyal medyada yoğun eleştiri konusu olurken, muhalefet partilerinden Forza Italia Grup Başkanvekili Renato Brunetta, RAI yönetiminden konuya bir an önce açıklık getirmesini istedi. Aynı partiden milletvekili ve eski bakan Mara Carfagna da Twitter'da yayımladığı mesajda "İtalyanlar RAI vergisini, Fabio Fazio (program sunucusu), Varoufakis'i konuk etsin diye mi veriyor?" ifadesini kullandı.

Yunan Parlamentosu üçüncü kurtarma paketini onayladı

'EN SADE HALİYLE SKANDAL'

Matteo Renzi liderliğindeki koalisyona destek veren küçük ortaklardan Sivil Seçim Hareketi milletvekili Gianfranco Librandi de Varufakis'in 24 bin euro almasını, "En sade haliyle skandal" olarak değerlendirdi.

SYRIZA olağanüstü kongreye gidecek

RAI'den yoğun tepkiler üzerine akşam saatlerinde yapılan açıklamada ise Varufakis'e verilen ücretin ve diğer masrafların, televizyon programının yapımını üstlenen Endemol isimli şirket tarafından ödendiği belirtildi. (AA)

Tsipras: Varufakis'i gömlek zevki için suçlayabilirsiniz