Varufakis: Referandumdan 'evet' çıkarsa derhal istifa ederim

Varufakis: Referandumdan 'evet' çıkarsa derhal istifa ederim
Varufakis: Referandumdan 'evet' çıkarsa derhal istifa ederim
Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis, referandumdan 'evet' çıkması durumunda istifa edeceğini açıkladı.

RADİKAL - Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis, 5 Temmuz Pazar günü gerçekleşecek referandumdan, Yunan halkının Avrupa 'nın sunacağı şartların kabul edilmesine "evet" demesi durumunda, 'derhal' istifa edeceğini söyledi. Bir televizyon kanalına röportaj veren Varufakis, "Eğer 'hayır' oyu çıkarsa, müzakerelere hemen başlayabiliriz" diye devam etti.

Hürriyet 'te yer alan habere göre, Yunanistan bu hafta içinde Avrupalı kreditörle yaptığı görüşmelerden olumlu sonuç alamadı. Eurogroup, Yunanistan'a yeni bir yardım teklifinin götürülmeyeceğini, 5 Temmuz'daki referandumda "evet" oyunun çıkması durumunda yeni bir yardım anlaşması için teklif sunabileceklerini söyledi.

Tsipras'tan halka 'hayır' deme çağrısı

SYRIZA, referandumdan "hayır" oyunun çıkmasını istiyor. Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras, dün resmi kanal üzerinden halka seslendi ve referandumda 'hayır' oyunun çıkmasını istediğini belirtti. Yunan Başbakan, daha önceki açıklamalarında, referandumdan 'hayır' oyunun çıkmasının Avrupa karşısında ellerini güçlendireceğini ifade etmişti.

Varufakis: Neden 'hayır' demelisiniz

Yunanistan'ın kaderi referanduma bağlı

Obama: Yunanistan Euro bölgesinde kalmalı

Merkel: Yunanistan için kapılar açıktı, açık kalacak