Ve Fehim İstanbul'a döndü

Ve Fehim İstanbul'a döndü
Ve Fehim İstanbul'a döndü
Cumartesi günü sabaha karşı Rusya'nın Soçi-Adler Havaalanı'nda, "Rusya'ya 5 yıl boyunca girişiniz yasak" denilerek alıkonulan ve iki gün boyunca havalimanında mahsur kalan gazetemizin Dış Haberler Müdürü Fehim Taştekin bu sabah Türkiye'ye geri döndü.

Radikal.com.tr – Cumartesi günü sabaha karşı Rusya’nın Soçi-Adler Havaalanı’nda, “Rusya’ya 5 yıl boyunca girişiniz yasak” denilerek alıkonulan ve bu sabaha kadar havalimanında mahsur kalan gazetemizin Dış Haberler Müdürü Fehim Taştekin bu sabah Türkiye ’ye geri döndü.

Rus yetkililerin cumartesi sabaha karşı saatlerinde “Geldiğiniz uçakla sizi geri göndereceğiz” diyerek havaalanından çıkmasına izin vermediği Taştekin, limanda mahsur kaldığı iki gün boyunca Twitter üzerinden dostları ve takipçileriyle haberleşmiş, yaşadıklarını an an aktarmıştı. Bu sabah Soçi’den kalkan uçakla İstanbul ’a dönen Taştekin, saat 09.38’de ‘Ve İstanbul’ tiwitiyle yurda döndüğünü duyurdu.

Fehim Taştekin, Soçi’deki olimpiyatlara yönelik yazısında, bu kentin Çerkes katliamındaki yerine değindiği için Rusya makamları tarafından bu ülkeye girişi 5 yıl boyunca yasaklanmıştı.

Fehim Taştekin yazdı. "Terminalden notlar"