Ve tanklar Halep'e girdi

Ve tanklar Halep'e girdi
Ve tanklar Halep'e girdi
Suriye'nin Halep kentine sevk ettiği tanklardan 10 tanesi kente girdi ve Selahattin bölgesinde havan toplarıyla ateş açılmaya başlandı

Beşşar Esed yönetimine bağlı oldu birlikleri, tanklarla başlattığı Halep'e saldırıyı, savaş uçağı ve helikopterlerle sürdürüyor. Suriye ordusu, tanklarla başlattıkları saldırıyı havadan da ağır silahlarla sürdürüyor. Halep'te çatışmaların başlaması ve Halep'teki Sukkeri banliyösüne hava destekli ağır silahlarla saldırı , kent merkezinde paniğe yol açtı. Halep'in Sukkeri banliyösünde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ve Esed yönetimine bağlı Suriye Ordusu arasında şiddetli çatışmaların geçtiğini belirtiliyor. Bu sabah el-Hamdaniyye bölgesinde başlayıp iki saat süren şiddetli çatışmalar, Halep'in Selahaddin mahallesinde yoğunlaştı. Öte yandan Esed güçleri, Halep'in Seyf'ud Devle ve Sahur olmak üzere pek çok mahalleye tanklarla saldırı düzenliyor.

SAVAŞ YAŞANIYOR

 Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) komutanlarından Ebu Ahmed El-Halebi, Esed rejimine bağlı Suriye ordusu ile muhaliflerin oluşturduğu Özgür Suriye Ordusu arasında “savaş yaşandığını” ifade etti. Halebi, yaşanan çatışmada da ÖSO'dan 3 askerin hayatını kaybettiğini aktararak, “Selahaddin'de şiddetli patlamalar meydana geldi. İki ordu arasında gerçek bir savaş yaşanıyor” ifadelerini kullandı. Selahaddin mahallesinde onlarca tankın mevzilendiğini anlatan Halebi, tankların “semti rastgele bir şekilde top ateşine tutmasında çok sayıda evin yıkıldığını ve hasar gördüğünü” söyledi. Kentteki Baas Partisi'nin şubesinin de ÖSO'nun eline geçtiğine vurgu yapan muhalifler, operasyonlar nedeniyle halkın kenti terk etmeye başladığını kaydetti.  (aa)


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Sabah

  ,

  Hava

  ,

  saldırı

  ,

  ÖSO

  ,

  kent