Vetvendosye hareketi başbakanın evini 'satışa çıkardı'

Vetvendosye hareketi başbakanın evini 'satışa çıkardı'
Vetvendosye hareketi başbakanın evini 'satışa çıkardı'
Kosova'da Vetvendosye Hareketi üyeleri Başbakan Haşim Taçi'nin Priştine yakınlarında inşa edilen evinin önünde eylem yaptı

Turan KASAP

PRİŞTİNE - Yaklaşık 20 kişiden oluşan grup, Başbakan Haşim Taçi’nin evinin önüne ’Bu ev satıştadır. Fiyatı 26 bin 300 euro ’ yazılı pankartı yerleştirdi. Vetvendosye Hareketi üyesi Etlava Maluşay, "Haşim Taçi, Başbakan olduğun halde sen yalnız kendi mülkünü satabilirisin" dedi. Maluşay, şöyle devam etti:

"Bu evin değeri 1 milyon euro olmasına karşın bizler bu evi 26 bin 300 euroya satıyoruz. Nedeni de Başbakanımız, KEK’i 26 milyon euro’ya sattı, Kosova Postas’ını ve Trepçe maden ocağını da çok ucuz fiyata satmaya hazırlandığı için bizler de başbakanın evini ucuz fiyata satıyoruz. Bu fiyata kendi evini başbakanımız satar mı? Ama Kosova’nın en önemli kuruluşlarını satıyor. Biz buna müsaade etmeyeceğiz . Her gün böyle eylem düzenleyeceğiz."

Etlava Maluşay, gelecek haftan itibaren görülmemiş protestolar düzenleyeceklerini bildirdi. Kosova Polisi Priştine girişinde Vetvendosye Hareketi’nin 5 üyesini gözaltına alırken Başbakanın evinin bulunduğu semte polis yerleştirildi.(dha)


  ETİKETLER:

  Euro

  ,

  Ucuz

  ,

  Maden

  ,

  Eylem