Vosvos ile geldi Vosvos ile gitti

Vosvos ile geldi Vosvos ile gitti
Vosvos ile geldi Vosvos ile gitti
Dünyanın en fakir devlet başkanı ünvanını elinde bulunduran Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica, görevini yeni başkan Tabaré Vazquez'a teslim ettikten sonra vosvosuna binerek evinin yolunu tuttu.

RADİKAL - Uruguay Anayasası'na göre ikinci kez seçilmesi mümkün olmayan 79 yaşındaki Mujica ülkeyi 5 yıl boyunca yönettikten sonra halkın alkışları arasında "Burada daha yapılacak çok var, umarım işbaşına gelen yeni yönetim ülkeye benden daha iyi işler yapar" dedi.

Eski bir solcu militan olan ve halk tarafından çok sevilen Mujica Uruguay'da başkanlık sarayında oturmak yerine şehir dışındaki küçük bir çiflikte yaşamayı seçmişti. Mujica, devlet başkanı olduğu zaman beyan ettiği gelir beyannamesinde bir adet 1960 model Volkswagen , ufak bir çiflik evi ve 3 bacaklı bir köpek sahibi olduğunu açıklamıştı.

Uruguay'da yapılan son kamuoyu yoklamalarında halkın yüzed 65 'den fazlası anayasanın değiştirilerek Jose Mujica'nın yeniden devlet başkanı olmasını isterken Mujica bu çağrıya karşı çıkarak yerine başka birisinin gelmesinin daha yararlı olacağını söylemişti. (Mehmet ÇİFTÇİ - DHA)


  ETİKETLER:

  ,

  zaman

  ,

  yönetim

  ,

  Volkswagen

  ,

  Karşı

  ,

  Kamuoyu

  http://www.radikal.com.tr/130485613048561

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  EN FAKIR MI? - user959848

  Dunyanin en fakir devlet baskani olabilir, ama bizimkilerin yaninda en soylusu en zengini ve en 'muslumani' Mujica olsa gerek! Malum cebini doldurmamis, araba yenilenmemis, ogullara gemiler, kendine saraylar almamis, yaptirmamis!, Diger dunya ile ilgili bakanliklara milyon euroluk arabalar alinmasina izin vermemis.. Ne yazik ki bu haberi okuyup vay saf diyen yiginla insan oldugunu gozardi edemiyorum! Umarim bizimde Mujica gibi bir liderimiz olur...